| Antonia981 a întrebat:

Este adevarat ca, cu uleiul de ricin iti creste parul si sprancenele? Dar pe sprancene cum ma dau?

Răspuns Câştigător
| Camelisa a răspuns:

Pai prin aplicarea uleiului in fiecare zi, te poti da seara inainte sa dormi si eventual daca stai acasa ca doar nu poti iesi cu uleiul pe sprancene te poti da si pe gene si pentru aia e bun.Il poti aplica cu ajutorul unui betisor de urechi daca nu chiar cu degetul.
Numai bine!
ps:trebuie sa ai rabdare daca vrei sa vezi rezultate

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este adevarat dar numai daca l folosesti zilnic timp de 4-6 saptamani se vad rezultatele

| thevampirediariesfever a răspuns:

Da,uleiul de ricin are proprietati fortifiante si poate fi folosit pentru par,ca masca, dar si pentru unghii, gene, sprancene.
Pe unghii il intinzi cu ajutorul pensulei de la oja, il poti folosi si ca lac; pe gene si sprancene actionezi in felul urmator : foloseste o perie veche de la mascara si intinde de la interior spre exterior.Pentru sprancene, il poti intinde si cu ajutorul unui betisor pentru urechi. Ai grija sa nu il folosesti in exces in zona ochilor, pentru ca daca iti intra in ochi poate produce iritatii. O zi buna!

| BiuL a răspuns:

Nu am incercat dar lumea asta zice. Pe sprancene il aplici cu o periuta de la un rimmel vechi, bineinteles curatata in prealabil, daca nu ai poti folosit o periuta de dinti pe care nu o mai utilizezi.

| LoriLoL a răspuns:

Pai cum sa te dai?!

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Da, uleiul de recin ajuta la cresterea parului
Pai ..pe sprancene te dai cu un servetel sau ..cu degetul laughing)