| anonima3389 a întrebat:

Este adevarat ca daca te dai cu ulei de ricin pe sprancene sau par si nu respecti tratamentul(adica sa te dai saptamanal sau in fiecare zi) iti creste mai greu parul sau sprancenele?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Au fost cateva cazuri de utilizatori TPU care, dupa folosirea uleiului de ricin, s-au plans ca le cade parul. Deci, intreaba un dermatolog inainte de a folosi uleiul dupa spusele unuia sau a altuia.
Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea acestora dar iti trebuie perseverenta si rabdare!

| Georgiana2905 a răspuns:

Uleiul de ricin/ uleiul de masline ajuta!
Ajuta fff mult.
Am avut o sprancana scricata total. Dupa ce am folosit uleiul de ricin -s-au vazut rezultatele

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Am folosit ueli de ricin si nu a mers.bine recunosc nu am folosit decat o data(deoarece este foarte gras si se spala foarte greu de pe par).cel mai bine ti-ai masa capul cate 10minute in fiecare zi, are efect si te si relaxeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva, hormonii determina cresterea parului. Cat te dai cu ulei de ricin pe par, in timpul ala iti creste singur.

| babypowder87 a răspuns:

Uleiul de ricin este bun in tratamentele impotriva caderii parului, insa este indicat sa consulti un medic specialist inainte (parerea mea).