| Mariateodora31 a întrebat:

Este adevarat ca daca te epilezi cu lama ti se ingroasa firul de par si de vine si mai des?

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Nu.
Este un mit ce se pare ca nu isi pierde deloc din putere. Inlaturarea parului cu lama de ras nu ingroasa firul de par. Grosimea firului tine de genetica si nimic nu poate schimba asta. Singura diferenta este faptul ca firul de par este taiat, nu este smuls din radacina si in momentul in care creste pare mai aspru, dar nu este in niciun caz mai gros.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu sigur daca este mai gros dar cu siguranta devine mai des. Iti recomand epilatorul sau ceara. Crema are cam acelasi efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand folosesti lama firul este taiat deci nu este ascutit capatul ci drept deci e mai aspru, cat despre cat de des creste e alt mit, faptul ca tu-l tai ii da posibilitatea sa creasca tot la acelasi nivel, cand il smulgi parul are nevoie de timp diferit de crestere si nu o sa-ti creasca toate firele simultan.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Da

| Nicola12 a răspuns:

Da, se face ca barba barbatilor. sper ca te-am ajutat