| Gomi a întrebat:

am vazut in dif situri ca daca te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu ti se albesc este adevarat? dk da dc si mai spuneti modalitati dinacestea happy bft

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca. Depinde dintii se albesc pana la un anumit punct. Daca dintii tai sunt mai colorati, din nastere nu prea ai ce sa le faci decat sa apelezi la albirea profesionala.
Poti incerca cu bicarbonat de sodiu sau cu zeama de lamaie, dar ai grija sa nu exagerezi cu aceasta metoda pentru ca iti distruge smaltul si iti va face dintii sensibili.

| Gomi explică (pentru OoBunnyoO):

De exemplu cu bicarbonat cum fac cu pasta de dinti si dupa cu bicarbonat sau numai cu bicarbonat sau cum?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Gomi):

Poti incerca cu pasta de dinti, apoi te clatesti si te mai speli o data cu bicarbonat, poti renunta la pasta atunci cand te speli cu bicarbonat sau poti sa pui bicarbonat peste pasta de dinti. Nu conteaza. Dar vezi sa fie bicarbonat de la farmacie nu alimentar.

4 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu o sa iti curete dintii, dar o sa ti-i afecteze in timp.

Răspuns utilizator avertizat