| ORGiGii_1610 a întrebat:

Este adevarat ca si cremele imbatranesc tenul?
Am o prietena care nu foloseste nici maschiaj nici creme. Ea isi uda tenul cat mai des posibil in timpul zilei. Si are un ten perfect...nici o imperfectiune.
Ce ziceti... Ce parere avezi despre acest lucruri/...accept sfaturiibig grin

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este foarte adevărat că îmbătrânesc tenul acele creme cu conținut de paraben, etc.
De preferat uleiul de migdale dulci care hidratează pielea fără conservanți și coloranți, ori parfum.
Pa, pa.

| GabrielaSandica a răspuns:

In primul rand ce face prietena ta este bine, doar daca sta in casa. Cand iesi afara mai ales in Romania, unde stratul de praf este d 3 m, ii recomand sa si astupe porii cu o crema dupa ce aplica apa. altfel o sa ajunga cu ditamai punctele negre.

2 Un ten trebuie demachiat chiar daca se aplica cosmetice pe el sau nu.
3 Nu incerca asa ceva tu, mai ales daca stai in capitala

Gabriela Sandica
Senior Coordonator Avon si Ambasador AVON
Pagina mea personala

| SamSon a răspuns:

Da, cremele imbatranesc tenul

| vioreld a răspuns:

Cremele au un efect foarte scurt in timp, adica te fac acum frumoasa cand iti dai cu ele, dar peste cativa ani, vei observa cum frumusetea tenului tau o ia,, la vale" si atunci vei avea nevoie si de mai multe creme si make-up ca sa iti menti tenul frumos.
Lasa asa cum te-a dat Dumnezeu, o persoana daca te place, te place pe tine nu cremele ce ti le-ai dat pe fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum facem fara cand avem tenul, corpul, buzele nehidratate? Ne dam cu ulei de masline, miere, ce facem laughing?
Cremele iti "ard " pielea intr'o cantitate mare si este indicat sa alegi produse bio fara parabeni.
Unele persoane au tenul perfect, fara imperfectiuni, altele nu.

| LiiiveLaughLove a răspuns:

Cred ca e bine ceea ce face prietena ta.
cremele sunt folositoare si ele dar tousi fara exagerari.si eu foloseam zilnic demachiant hipoalergic.bla bla si creme de zi si etc.dar intr-o zi a inceput sa mi se irite fata.si credeti-ma ca foloseam produse potrivite tenului meu.dar pur si simplu era imbacsit de atatea.
de la o vreme ma spal numai cu apa si atat.si pielea mea arata fooarte bine si e si catifelata.asa ca iti recomand cu placere si din propria experienta sa nu te mai dai cu atatealove struck
@GabrielaSandica cred ca vrei doar sa faci vanzare la avon sau poate ca liderii tai te-au dus la prea multe intruniri cu scop de bagare de prostii in caplaughing
scuze nu vrea a jignesc pe nimeni.happy