| Puf a întrebat:

Este cineva care a tinut vre`o dieta si a reusit sa slabeasca fara sa puna inapoi? Va rog spuneti-mi si mie:d Ma chinui de ceva timp sa slabesc si nu reusesc. Multumesc :*

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ecofit capsule si picaturi [cauta si te informeza tot ce doresti pe net ok la mine a functionat fffff bine si cit am dorit, ok hai premiu

| zacrazy a răspuns:

Mergi dupa principiul "Nu conteaza cat mananci, conteaza cat de mult arzi".

E vacanta, fa sport. Vei merge la scoala cu o silueta de invidiat!

| ellutza a răspuns:

Eu am slabit 8 kg din ianuarie pana in aprilie. Am slabit destul de greu deoarece am tireotoxicoza (hipertiroidie ) si am tinut tratament 1 luna in care m-am ingrasat 10 kg, pur si simplu vazand cu ochii! avand 1, 75 ma simteam ca un munte de mare, eram disperata! Mi-am facut singura dieta cu produse care imi plac si care au putine calorii. intr-o zi mancam de exemplu : rosii cu telemea ( 2 la amiaza si 2 seara ). a 2-a zi salata chinezeesca cu un oufierty si branza tofu si zeama de lamaie si o picatura de ulei (toate amestecate ), faceam un castron mare si mancam tot de 2 ori pe zi din el. in alta zi legume congelate care se pun cu putin unt la calit si apa. beam 2 pahare de apa dupa masa cu lamaie (jumatate, stoarsa ). nu am pus gura pe carne sau preparate. nu am mancat pufuleti cum cred unii ca mananca pufuleti si slabesc. o punga de pufuleti are calorii mai multe decat un lighean de salata. Am suferit, mi-a fost greu, dar am slabit! nu stiam nici eu ca sunt asa ambitioasa tongue. nu am crezut in curele in care se manaca piept de pui sau in care manaci de 10 ori pe zi. ori e cura ori e indopare! am mancat [putin cu toate ca sunt gurmanda. acum manac tot mancaruri usoare, m-am invatat asa. si mai cred ca dupa cura nu trebuie " gata am slabit ia sa manac eu ce mi-a lipsit!" nu! corpul fiind lipsit de multe in aceasta perioada, cand ii dai sarmale sau fripturi el asimileaza, recupereaza ce a pierdut! eu am slabit asa si poate ajuta si altora. multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea de baza este sa arzi ce papi. Daca-ti stabilesti o cantitate pe care sa o maninci intr-o zi si o maninci la o masa, vei depozita cea mai mare parte. Daca imparti cantitatea respectiva in portii mici si o maninci la mai multe mese, organismul va avea timp sa arda tot sau macar aproape tot si nu te mai ingrasi. Adaugi la asta si miscare si ai obtinut secretul succesuluihee hee