| Xeniaa a întrebat:

Va rog fetelor spuneti-mi cum sa scap de burtica..ma chinui de ceva timp (solduri) si nu reusesc. ajutorrrrr am 1.72 si 57 de kg dar am burtaaaa sadsadsad funda pentru cine imi da o dieta buna si ce anume sa fac ca sa slabesc sigur la burta

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca paine si sare mai putina. Nu manca seara dupa orele 19, fa ceva miscare, un alergat, sari coarda...

| vitbsk a răspuns:

Sunt băiat, dar, eu chiar cred că tu ai o siluetă ok şi arăţi bine.
Poţi totuşi să renunţi la carbogazoase, fast food, shawarma, pâine în combinaţii cu cartofi sau orez, mese seara.
Puţin sport de întreţinere, cel puţin 30 de min pe zi de mişcare ( mers pe jos sărit coarda, abdomene, dans).
Te rog să ai grijă să nu aluneci pe panta anorexiei şi a obsesiei caloriilor!
Parcă văd că eşti una dintre fetele frumoase, cărora revistele sau moda le servesc drept model, iluzii ale feminităţii ideale, schilodindu-le încrederea în ele.
Îţi spun că, am avut colege care din pricina înfometării excesive, au făcut nişte boli digestive şi au ajuns într-o stare de depresie foarte grea, de la ameţeli, leşin până la internări.
Pe lângă asta, calculau obsesiv, toate caloriile pe care le ingerau.
Abia după multe şedinţe la psiholog şi după o nutriţie echilibrată, destul de costisitoare, s-au pus pe picioare.
Ai grijă de tine, nici un stereotip NU merită sănătatea ta!
Şi nici un băiat care, nu te apreciază aşa cum eşti NU TE MERITĂ!

| dianna92 a răspuns:

Fa abdomene si renunta la paine, prajeli si bauturi carbogazoase. Indiferent ce dieta tii, nu uita ca fara sport nu vei reusi sa scapi de burtica. Bafta!

| Byanka21 a răspuns:

Poti manca orice dar fara paine, si incearca sa nu mai mananci prajit si sarat. Eu de doua saptamani fac asta si nu mai am burtica. Sper ca te-am ajutat

| Stely23 a răspuns:

Nu sunt eu fata, da' am gasit mai demult un site:http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/diete_de_slabit
Sper sa te ajute, si un sfat de la mine, practica un sport sau ceva unde depui efort. Mult noroc!