| DaciaRomania a întrebat:

Este cineva pe aici care NU se machiaza deloc când merge la școală? Liceu, vreau sa zic mai ales...

12 răspunsuri:
| blairelovesmusic a răspuns:

Cand eram la liceu nu m-am machiat deloc. Acum ma machiez doar cu ruj dar foarte rar. Sunt deja frumoasa asa cum sunt, fara machiaj. Multe persoane mi-au zis asta. Singura problema e ca sunt grasa. Probabil daca nu as avea kilograme in plus as avea un iubit.

| Dragobeta a răspuns:

La noi in oras este un liceu care prin regulamentul intern nu permite machierea. Si nici unghii lungi. Nici par lung la baieti.
Este o scoala extrem de performanta. Cine vrea sa intre si sa invete acolo renunta la toate astea, ba mai poarta si uniforma. Respecta regulamentul sau se muta la alta scoala.

| MihaiMB a răspuns (pentru Dragobeta):

Pare că comunismul încă nu a dispărut de tot.

| LisaJulie a răspuns (pentru Dragobeta):

Cam nașpa leguli! Cunoști persoane care au terminat acolo? Cum au rezistat?

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaiMB):

Măcar stii cu ce se manăncă comunismul?
Dacă sunt impuse anumite reguli, asta nu inseamnă că este comunism.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MihaiMB):

O fi comunism si in tarile vestice, SUA si cele din Asia de sud, unde sunt impuse asemenea norme in scoli?

| Dragobeta a răspuns (pentru LisaJulie):

Da, stiu. Si au rezistat asa de bine incat acum fac tot posibilul ca si copiii lor sa intre acolo.
In scoala nu te duci la parada modei ci ca sa inveti si sa te pregatesti pentru viata.

| Dragobeta a răspuns (pentru MihaiMB):

De unde? din facultatile de elita americane unde e impusa disciplina? In liceele si facultatile englezesti, japoneze, etc, etc, toate de elita?
Se pare ca nu stii ce este comunismul. Tot ce nu-ti place tie personal, e "comunism". Poti gasi informatii reale, nu pe TPU, despre ceea ce este comunismul. Totul este sa citesti si altceva decat TPU.

| LisaJulie a răspuns:

Eu cât am fost la liceu nu m-am dus machiata la ore chiar dacă profesorii nu ziceau nimic! Eu una prefer frumusețea naturala

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu m-am machiat niciodata. Doar rimel, dar si ala cu ocazii speciale. Mi se pare pur si simplu incomod. Deci, da, cand merg la scoală, NU ma machiez deloc.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Acum sunt la liceu,dar nu ma machiez nu stiu ce,ma dau doar cu putin gloss si uneori rimel, ca nu prea ne lasa.
In generala nu aveam voie deloc cu machiaj, par sau unghii, diriginta daca ne vedea cu parul desprins ne lua peste picior, iar o colega a venit odata cu putin rimel si diriginta a crizat cand a vazut.

| MihaiMB a răspuns:

Eu cred că asta ține doar de tine dacă îți place să te machezi sau nu. Nu cred că contează dacă unul face un lucru și tu trebuie să te iei neapărat.