| hazza4ever a întrebat:

Este normal ca la varsta de 14 ani sa am cate un rid sub ambii ochi?

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Buna! Personal cred ca ai pungi sau cearcane.Incearca sa te odihnesti mai mult.2 ore dormite inainte de 00:00 valoreza mai mult decat somnul de la 00:00 la 04:00. Daca dormi între orele 22 şi 04 noaptea vei fi perfect odihnita. Somnul de după această ora este doar matinal, ca fizicul sa fie si el odihnit. Însa psihicului îi ajunge sa doarma între orele 22 şi 04 noaptea.In fine. sper sa te ajute sfaturile mele si daca inca ai probleme apeleaza la un doctor.P.S.tongueoti sa iti pui si comprese cu ceai cu musetel pe ochi sau castraveti(ai grija ca si compresele cu ceai sa nu fie fierbinti!)Pupici!:***

16 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sunt cercane. Ti-au aprut din cauza oboselii, odihneste-te mai mult si o sa dispara in timp. Dea semnea poti merge la afrmacie sa iti o crema speciala pentu cercane sa treaca mai repede.

| ThinkAgain a răspuns:

Cred ca acele riduri se numesc 'cearcane'! dormi si tu mai mult sau acopera-le cu un corector big grin

| hazza4ever explică (pentru ThinkAgain):

Pai... Am un fel de,, sant" in piele... sad

| mona a răspuns:

La 14 ani nu e normal sa ai riduri

| SamSon a răspuns:

Nu prea cred ca e normal. de ce nu te duci la un medic?

| BiuL a răspuns:

Nu cred ca sunt riduri ci cearcane foarte adanci...

| CannbalCorpse a răspuns:

Poate ai cearcane nu riduri...

| jj95 a răspuns:

Nup nu este normal asta este din cauza lipsei de somn.
bafta

| hazza4ever explică (pentru jj95):

Crezi ca daca dorm mai mult, imi revin? laughing

| jj95 a răspuns (pentru hazza4ever):

Pai cam asa ceva, daca nu incearca sa apelezi la un medic de obicei pe seara se doarme 6-8 ore

| emag a răspuns:

Poate ai cearcane, incearca sa te odihneti mai mult si cumpara ceai negru sau verde sau ceau de musetel de la farmacie, faci doua plicuri si le tii pe ochi, cat poti de calde timp de 10-15 min

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Nu este normal.

| denisa123456 a răspuns:

Se numesc riduri de expresie oricine le are.

| DauFinPreaDivin a răspuns:

NU! Ridurile ar trebui sa apara pe la 28-30 ani

| claudiaclau a răspuns:

Daca fumezi e normal si de la 10 ani.

| Eddy11 a răspuns:

Nu este normal