| HoMiE a întrebat:

Etapele de scriere si producere a unei carti... funda

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, dacă vrei să scrii o carte, eu zic că trebuie să ai o idee pe care să o poţi dezvolta în zeci, poate chiar sute de pagini. Oricine poate să scrie un text literar, dar nu oricine poate să scrie un text literar de succes;). Depinde şi de felul cărţii(dacă va fi o carte de poveşti sau un roman etc.). Deci... baftă! :-*
Dacă nu ţi-au folosit sfaturile, uite ceva interesant http://istoriiregasite.wordpress.com/2010/03/10/inventii-in-istorie-cartea/ să nu zici că te-am lăsat cu ochii în soare