| AdelinaEDA a întrebat:

Etelor (si baietilor care va pricepeti) am o problema. Am fost blonda iar acum aprox 2 saptamani m-am vopsit saten inchis, dar a iesit brunet sad nu stiu ce am avut in cap si regretttt enorm. Si as vrea sa ajung iar la blond..sau macar la un saten deeeeschis sad dar imi e ars parul la varfuri, imi si cade dar putin, insa se rupe sad cum as putea sa ajung iar blond, daca se poate, fara sa raman *cheala*? Peste cat timp? Va rog sa ma ajutati, chiar nu mai stiu ce sa fac. dau funda :* multumesc mult de tot daca puteti sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Usefulaid a răspuns:

Buna! Nu te ingrijora! Culoarea de saten inchis pe care o ai in cap se va duce mai repede decat ai crede, deoarece ai fost blonda inainte. Intr-adevar se vede negru deoarece este vopsit proaspar, dar nu e, nu te ingrijora( stiu din propria experienta). Parerea mea este sa l lasi sa se decoloreze de la sine, apoi sa aplici din nou blond, insa acum e prea devreme, mai ales ca iti cade parul si e ars! Dar daca te grabesti si nu mai ai deloc rabdare, ai putea sa-ti faci niste suvite blonde in tot capul, acesta se va decolora imediat! Bafta!

| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Și eu am trecut prin asta,am fost roșcată,brunetă și acum m-am făcut blondă.Iți recomand să mai aștepți puțin,nu e de jucat cu decolorantul.Mie mi s-au rupt firele de păr de sus de la rădăcină și a trebuit să-l tai scurt, aproape de umeri, având in vedere că in vară l-am avut până la șolduri. Aplică ulei de ricin, de argan, de măsline și cumpără-ți vitamina B1 și B6, 5 fiole de B1 și 5 de B6 și pune-le in șamponul cu care te speli. Poți încerca să iți dai cu un nuanțator treptat dar să nu mai pui decolorant, măcar o lună așteaptă până să aplici din nou. Vopseaua brunetă o scoți foarte greu și ca să ajungi la blond trebuie să te decolorezi.Mai stai puțin așa, gândește-te că vei ajunge la culoarea pe care o dorești, chiar dacă acum trebuie să mai aștepți puțin.Succes! O seară frumoasă!