| AdelinaEDA a întrebat:

Fetelor (si baietilor care va pricepeti) am o problema. Am fost blonda iar acum aprox 2 saptamani m-am vopsit saten inchis, dar a iesit brunet sad nu stiu ce am avut in cap si regretttt enorm. Si as vrea sa ajung iar la blond..sau macar la un saten deeeeschis sad dar imi e ars parul la varfuri, imi si cade dar putin, insa se rupe sad cum as putea sa ajung iar blond, daca se poate, fara sa raman *cheala*? Peste cat timp? Va rog sa ma ajutati, chiar nu mai stiu ce sa fac. dau funda :* multumesc mult de tot daca puteti sa ma ajutati

1 răspuns:
| Innsbruck a răspuns:

Ai putea sa ajungi doar daca iti decolorezi parul, ceea ce dauneaza mult. In primul rand ai putea s ate speli cu sampoane antimatreata (au ceva substanta care decoloreaza mai repede) si poate ajungi la saten mai inchis sau deschis.Eu m-am vopsit negru-abanos si era foarte neagra la inceput, dupa cateva spalari a devenit maro amestecat cu negru apoi maro inchis si la lumina pare mai deschis. Daca e ars la varfuri, taie-l. Urmeaza un tratament cu ulei de ricin(de la coafor sau cineva care se pricepe) si o sa-ti creasca mai repede, si daca iti permiti poti lua si pastile cu vitamine. Dupa ce o sa-ti creasca putin si o sa arate mai sanatos ai putea incerca o decolorare