| IrinaAniri a întrebat:

Eu am parul mediu si vreau sa ma dau cu ulei de ricin, dar ca sa isi faca efectul asa cum trebuie (sa imi faca parul sa creasca mai repede) trebuie sa ma dau pe tot parul de la radacina la varf sau doar pe o anumita portiune?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masezi pielea capului și apoi pe toată lungimea părului.
După 2 ore te speli în mod obișnuit. Masca o aplici o dată pe săptămână iar rezultatele apar în 2-4 luni de zile, deci trebuie să ai un pic de răbdare.
Pa, pa.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Pai este bine oricum dar sa dai o cantitate mai consistenta la radacina parului

| DeniiSsa a răspuns:

Uleiul de ricin se poate aplica pe par fara a mai fi combinat cu alceva(dar e f greu de aplicat si indepartat.)
Masca pe care eu o folosesc este compusa din: ulei de ricin,un galbenus de ou, zeama de la o lamaie, petrol sau daca nu se gaseste petrol atunci lotiune de la gerovital plant care contine si petrol.Se aplica de la radacina spre varfuri se poate tine de seara pana dimineata sau se poate spala parul dupa 2-3 ore.Atentie uleiul de ricin se indeparteaza f greu, necesita cam 2-3 spalari pentru a ramane parul f curat.aceasta masca se foloseste de 2 ori pe saptamana! daca te tii de ea chiar da rezultate. -