| Piper987 a întrebat:

Eu as vrea sa imi vopsesc parul.
Am o culoare inchisa e aproape negru( la soare e maro inchis).
Eu as vrea sa am acel maro si cand nu-i soarele laughing si as vrea sa imi dati o parere.
Credeti ca daca imi cumpar o vopsea cu acel maro oare va prinde si se va vedea?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă parul tău e negru natural și nu vopsit atunci desigur ca se va prinde orice vopsea. Regula e sa iei o vopsea cu 2 tonuri mai deschisă decât ceea ce vrei tu sa îți iasă. Adică dacă tu vrei un saten mediu ar trebui sa îți iei un blond închis sau un saten deschis cel puțin dar ai grija sa scrie pe cutie ca este cu reflexii reci sau cenuși ca sa nu aibă parul tău reflexii arămii după aceea.

| wonderwoman123 a răspuns:

Părerea mea e sa nu fi basic. Maroul e cea mai basic in lume, ca numele Andrei sau Andreea in România. Alege o culoare care sa îți puna fata in evidenta. De exemplu, negrul deschide tonul pielii in caz ca ai pielea închisă e o alegere buna.
Roșu face tenul o idee mai deschis si face o iluzie astfel încât subtonul pielii e unul rece.
Satenul da un aspect mai masliniu tenului. Insa nu schimba subtonul.
Blondul îți închide tonul pielii si se va vedea ca ai subton cald.
Ps: Ma refer la pielea fara fond de ten.

| testosica11 a răspuns:

De obice, cel putin din experientele mele, nu se prinde nimic de parul inchis. exista de la syoss vopsea pentru par inchis dar nu sunt foarte multe variante din care sa alegi. Si eu am aceeasi problema si am incercat multe variante. Am incercat de la syoss vopseaua roscata pentru par inchis si intr-adevar s-a deschis putin la culoare insa nu cum mi-am dorit. De la alte firme orice saten, maro, castaniu etc am incercat, toate imi ieseau mai inchis decat pe cutie sau la radacini o culoare si in rest spre negru. Incearca cu syoss pentru par inchis iar daca nu gasesti culoarea potrivita la ei atunci incearca la un salon happy

| ancamaria9 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi la un salon sa te vopsesti (daca vrei sa fie mai deschis parul la culoare).
Acasa exista riscul sa iti iese ca o "zebra" si sa iti strici parul.
Mai bine platesti mai mult dar iese asa cum vrei tu.