| IrinaAniri a întrebat:

Eu asa vreau sa ma imbrac in prima zi de scoala: sacou negru, maieu alb simplu, pantaloni turcoaz spre verde putin pal, si botine gri cu toc de 4. iar ca bijuterii: un lant nu foarte lung cu inima argintie, cateva bratari din margele de nisip asortate si ma gandeam sa port si o bratara cu 2 randuri de tinte piramidale argintii si cercei micuti cu tinte la fel. ce parere aveti? e prea mult?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o ținută clasică.
Lasă zorzoanele pentru alte ocazii!
Succes în noul an școlar.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Deci in primul rand sunt prea multe culori: alb, negru gri, turcoaz, argintiu, e prea mult, tintele sacoul si botinele nu au legatura intre ele de fapt accesoriile nu au legatura intre ele, ti-am mai raspuns odata la aceasta intrebare si ti-am prospus acolo o tinuta mult mai adecvata, sincer sper sa nu te superi dar vei arata ca o sorcova si te asigur accesoriile nu se potrivesc deloc intre ele, adica ai pe tine stilul rock, cusula, elegant, de seara, stilul de fata cuminte sunt prea multe stiluri care nu au legatura si se dau cap in cap.

evenso
| evenso a răspuns:

Imbracamintea aleasa este foarte buna, in schimb ti-as recomanda sa renunti ori la bratari, ori la acel lant cu inima ( daca alegi lant atunci fara medalion de inima - cauta un medalion mai potrivita si renunta la bratari.

Uite cateva exemple de lanturi cu medalion:

http://www.breslo.ro/img/order/breslo-1057040-product.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/......m%2529.jpg

http://www.lizidesign.com/......4_3389.jpg

http://www.lizidesign.com/products/53_2010/46_DECEMBRIE/1997_1805.jpg

http://3.bp.blogspot.com/......G_4894.JPG

http://www.gotoshop.ro/31-59-thickbox/colier-vintage-n001.jpg

http://dacianadax.files.wordpress.com/......-auriu.jpg

| IrinaAniri explică (pentru evenso):

Lanturile pe care mi le-ai aratat nu prea imi plac, sunt prea mari, eu am un medalion cu 3 inimi suprapure e care scrie dreams come true, si sunt de maxim 2 cm fiecare, de ce nu iti place?

| evenso a răspuns (pentru IrinaAniri):

Ei vezi tu, fiecare cu gusturile lui, mie nu-mi plac medalioanele in forma de inima, deci tu trebuie sa alegi la urma urmei ce iti place si ce vei purta.
Ai cerut sfat, eu asta am dat happy

| Adina981 a răspuns:

Cam exagerat pentru prima zi de scoala... mai ales pantalonii turcoaz. In rest e okwinking

| Pufffx a răspuns:

Nu de ce sa fie prea mult oricum e racoare luni deci un sacou cu un maieu si niste pantaloni nu mi se pare exagerat si in picioare binenteles ca trebuie sa iti iei ceva si la gat un lantisor merge ce e cam mult sunt bratarile alea din nisip puneti bratara aia cu 2 randuri de tine piramidalea daca ai si cercei al fel. Bafta.Da parul cum ti-l facilaughing?

| IrinaAniri explică (pentru Pufffx):

Uni imi ziceau ca pantalonii sunt exagerati de aia am intrebat. eu am doua suvite deasupra urechi cu albastru de metil, o sa le impletesc la spate si o sa le rind cu o agrafa cu tinte, ce zici?

| Pufffx a răspuns (pentru IrinaAniri):

Da e super misto si pantaloni nu sunt exagerati sunt o culoare normala.Bafta in prima zi de scoala:*.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pun pariu ca un plan pentru un comentariu / rezumat la romana nu il faci atat de detaliat si de complet.

| Renes a răspuns:

Mai bine niste blugi simpli, negri sau albastrii. Fara tocuri, tenisi, zic eu.Si lantul merge, dar fara bratari. happy si eu am cerceai ca ai tai laughing

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Putin cam incarcata pentru prima zi de scoala, dar cred ca merge.

| ADRIANA90s a răspuns:

Eu as zice sa renunti la tocuri, la bratari si la cerceii aia cu tinte. Alege alt model de cercei, tot mici. In rest mi se pare frumos.

| IrinaAniri explică (pentru ADRIANA90s):

Tocurile de 4 ti se par mari?

| ADRIANA90s a răspuns (pentru IrinaAniri):

Nu sunt mari, dar nici pentru scoala. Asta daca nu esti macar clasa a 10a. happy

| fakedeath a răspuns:

Cam exagerat, parerea mea, dar faci cum vrei tongue