| IrinaAniri a întrebat:

Eu in prima zi de scoala vroiam sa ma imbrac asa: sacou negru, maieu alb simplu, pantaloni turcoaz deschis si botine gri cu toc de 4. iar ca accesorii: cateva bratari din margele de nisip pe o mana, si pe cealalta o bratara cu 2 randuri de tinte piramidale, un antisor mai lung si cercei mici cu tinte. ce parere aveti? ce nu va place? intru cala a opta

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Mie mi se par cam multe culori.
Eu zic ca merge un tricou roz pastelat cu model dantela cu o pereche de blugi skinny albastru inchis si niste balerini negri, cu niste cercei perlute albi, un colier de argint si cateva bratari roz pal sau un ceas alb, e foarte potrivita pentu o fata care intra in a 8-a, si eu intru tot in a 8-a si asta as purta eu dar in prima zi noi trebuie sa purtam o tampenie de camasa si o fusta oribila dar ma rog.
Eu zic ca tinuta ta o sa arate urat, prea multe culori si obiecte vestimentare care nu au legatura una cu alta.
Sper ca te-am ajutat si scuze daca te-am suparat dar tinuta ta nu ar fi aratat prea bine!

| JBStandsForMe a răspuns:

Este o tinuta super. Nu uita sa-ti sufleci manecile de la sacou ca sa se vada si mai bine bratarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Imi place!happy
Potrivita pentru varsta ta!
happy

| Dana211 a răspuns:

O sa ai pe tine 10 culori si o sa arati ca un pom de Craciun, lucru accentuat si de accesorile care nu se potrivesc de nicio culoare cu sacoul si botinele (lucruri elegante cu chestii de rock-er!)

| IrinaAniri explică (pentru Dana211):

Cum adic ao sa am 10 culori pe mine, o sa fiu doar in alb negru si turcoaz

| Dana211 a răspuns (pentru IrinaAniri):

Si botinele gri se asorteaza cu ce anume? Cu pantalonii turcoaz? Sau cu tintele de la bratari? Combinatia de culori e total nepotrivita si accesorile sunt mult prea multe si fara vreo legatura cu restul tinutei. Asta ca sa nu mai spun si eu ca toti ceilalti asa te imbraci in club nu la scoala

| IrinaAniri explică (pentru Dana211):

Am sacou negru si maieu alb, rezulta gri. bratara cu tinte poate ca nu isi are locul, dar. si pantalonii sunt pata de culoare care sa mai inveseleasca outfitul, iar ei se vor asorta cu bratarile cu margele de nisip. daca tu vrei sa te imbraci monoton doar in alb si negru felicitari bunic-o

| Dana211 a răspuns (pentru IrinaAniri):

Eu nu am zis nimic de alb si negru, dar chiar daca alb+negru=gri asta nu inseamna ca poti sa le combini pe toate trei separat+ turcoaz. E probelma ta cum te imbraci eu ti-am dat un sfat si ti-am spus o parere. Si inca ceve: albul si negrul denota simplitate si eleganta nu o varsta inaintata, Ca tu folosesti o pata de culoare e foarte bine pentru varsta ta, dar nu trebuie sa exagerezi prin combinarea a prea multe culori ca sa arati ca un pom de Craciun!

| SanziiAndry a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea merge negrul cu turcoazul deschis si gri. Ai putea ca in loc de pantalonii turcoaz deschis sa iti iei niste colanti negri sau ceva gri ca sa se asorteze mai bine.
La accesorii nu-mi prea place faptul ca te umpli prea multe de bratari si dupa aceea lumea zice ca esti zdrenturoasa [iti zic asta din experienta, caci am patit si eu]. Deci daca ai pune numai doua bratari si un lantisor ar fi perfect!
Funda?

| mg112mada a răspuns:

Nu te supara, dar daca nu stiai mergi la scoala, dn cate ai scris, deci nu la petrecere.Si eu trec in clasa a 8 a, dar sincer nu m-as imbraca asa.Renunta la pantaloni, botine si bratati, cerceii cu tinte, si lantisorul lung.Bun, deci, maieul si sacoul merg, incearca niste blugi negri, sau chiar albastri, sau niste denimi, cercei, cred ca ar trebui sa ti iei pe cei mai simple pe care ii ai, iar le restul renunta.Na...asta este parerea mea, acum alegerea e la mana ta, dar asa cum spui tu ca vrei sa imbraci e pentru alte ocazii, pana la urma de duci la scoala, nu pe podium.

| ALYalytza2012 a răspuns:

Depinde pentru clasa a 8 -a e putin exagerat :adica poti sa renunti la bratari, si poate in loc pe acei pantaloni niste bluci stimti vin bine la botine si poti sa renunti si la sacou, o camasa din aceea lunga si creata cu, curea este trasnet si apropo parul sa ti-l strangi in coada arati mai bine asa o sa ma imbrac eu (dar nu cred ca mergem la aceeas scoala ) si daca ai botine maro sau negre e wow [asta e parerea mea ] a si eu trec a 9-a. papa

| ALYalytza2012 a răspuns:

Scuze am scris unele cuvinte gresit

| Deutza4747 a răspuns:

Mie pantalonii nu imi plac, adica culoarea, iar bratarile eu as zice sa fie pe aceeasi mana. in rest e super!winking spor la invatatura! sper ca te-am ajutat! :*