| Mara6392 a întrebat:

Eu îmi rod unghiile de când eram mică și într-o vreme mă duceam la mama unui fost coleg ca să îmi facă unghiile și de fiecare data îmi dădea cu oja semipermanentă, dar acum nu mai pot pentru că ea s-a mutat în alt oraș. Pentru că, încă nu am mai avut oja semiperanentă, îmi rod unghiile din nou. Vreau sa îmi pun extensii (nu vreau unghii foarte lungi, dar vreau sa vad cum e cu unghiile puțin mai lungi de cât ce am avut eu pana acum).

Știu ca o colega a făcut un curs ca să fie manichiurista și știu ca lucrează ca manichiurista la un salon. O tot întreb de o săptămână să mă programeze într-o zi când are ea timp pentru mine (eu i-am zis că eu prefer într-o joi sau vineri, dar dacă nu poate în zilele acelea atunci ma poate pune când are ea timp), dar îmi tot zice că o să îmi spună când ajunge acasă, dar nu îmi zice. I-am și scris, dar îmi da seen la mesaje.

Eu m-am uitat și pe aplicația Stailer cam care ar fi preturile in orașul unde stau eu și am găsit de la 250 de lei pana la 400 de lei și colega mea a spus că nu le face ea pentru 100 de lei. Ce sa fac? Să mai insist la colega mea sau să mă duc la cineva care o să îmi ia 250 de lei sau mai mult?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca iesi mai ieftin daca iei in considerare sa mergi la psiholog? Obiceiul de a roade unghiile se dezvolta pe font nervos si ar fi bine sa afli cauza, de la ce a pornit si cum ai ajuns pana aici.Majoritatea copiilor trec peste acest tic nervos, insa daca ajungi cu el la adolescenta nu e ok.

| Catrice a răspuns (pentru dullcat):

Pe bune? 200 lei 50 min/sapt ți se pare mai ieftin decât 200-300 lei o data pe luna?

| dullcat a răspuns (pentru Catrice):

Ti se pare mai rentabil sa iti pui unghii false toata viata decat sa mergi la psiholog un an? Ok.

| Catrice a răspuns (pentru dullcat):

Lol cine a zis ca își pune toată viata trageți unii niște concluzii

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ce ai tu este un tic nervos, nu cred că soluția este să îți " pui unghiile".
Ci să încerci să depășești momentul.