| lulu21spb a întrebat:

Voi cu ce va epilati? Eu pana acum ma epilam cu lama dar ma iritam foarte tare si am mers la salon sa ma epilez cu ceara dar inghinal doare extrem de rau si nu stiu daca vreau sa mai incerc, ce altceva imi recomandati? Multumesc!

1 răspuns:
| RoyDupuis a răspuns:

Cu timpul nu va mai durea atat de tare. s-a intamplat asta tocmai din cauza faptului ca pana acum ai folosit lama, iar firul de par s-a ingrosat, prin urmare, cu cat e mai gros cu atat doare mai tare. daca renunti definitiv la lama, firul se va subtia si nu va mai durea asa. te sfatuiesc sa continui cu ceara!