| Elly1 a întrebat:

Eu nu mai inteleg nimic, va rog lamuriti-ma voi, dau funndaaa! :* 1.Pentru sprancene uleiul de ricin trebuie amestecat cu vitamnia A? 2.Sau uleiul de ricin trebuie amestecat cu putina coja de lamaie, apoi lasat intr-un loc intunecat timp de cateva zile? 3.Sau voi da pur si simplu cu uleiul de ricin pe sprancene, fiind "neamestecat" cu nicio vitamina a sau coja de lamaie? va roooog, nu mai ineltes nimic crying Dau funda, fara caterinca, ajutati-ma! :*:*

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| fdhgcvnb a răspuns:

Buna! Poti combina uleiul de ricin cu vitamina A,sau sa il folosesti nediluat,sau sa il amesteci cu altfel de vitamine sau cum vrei tu. Asa cum la o masca pentru fata undeva gasesti ca sa amesteci mai stiu eu ce fruct sau argila cu iaurt,iar in alta parte spune sa pui vitamina E sau etc. Eu folosesc ulei de ricin in fiecare seara pentru gene, nediluat. Depinde, cum iti doresti tu sa faci. Sper ca te-am ajutat! happy