| teo_stie_tot a întrebat:

Exista ceara de epilat care nu doare? Am vazut un filmulet pe pinterest facand reclama la o asemenea ceara.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu doare ceara... te doare smulgerea firului de păr care n-aicum s-o faci să nu doară. nu suporți, alegi epilat fără smulgere, simplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista ceara epilatoare care nu doare, exista doar persoane tolerante si mai putin tolerante sau de-a dreptul fricoase, care urla de durere, cand se smulge parul.
Acum este alegerea ta, daca folosesti ceara, este evident ca parul il smulgi din radacina, deci trebuei sa existe si putina durere, ca nu-ti face nimeni anestezie, sa nu simti nimic.
Daca nu poti suporta durerea, foloseste CREMA epilatoare, care nu doare deloc, o pui pe picioare si 10-15 minute mai tarziu o culegi cu spatula si gata, parul este eliminat, fara durere.

| ottovintila a răspuns:

Buna, nu exista ceara care sa nu doara, procedeul este acelasi de a smulge firul de par cu tot cu radacina. Diferenta o face calitatea cerii, vascozitatea, ingrediente, mirosul, textul. Pentru aceasta iti recomand sa incerci mai multe tipuri de ceara si sa vezi cu care te intelegi cel mai bine. Alege de aici mai consumabile pentru epilare: https://www.tpb.ro/92-kit-uri-consumabile