| Ana1018 a întrebat:

Fetelor, ce este mai dureros: crema de epilat sau ceara? Mai exista vreo alta metoda de epilat mai putin dureroasa?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceara normal doar smulge parul, crema il dizolva cumva dar e destul de nesanatoasa pentru piele.
Mai bine iei parul cu ceara sau epilator, chiar daca doare te tine mai mult si cu timpul iti creste parul din ce in ce mai greu (din experienta iti zic).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Epilator IPL.

| Clorox a răspuns:

Tu ce crezi ca doare mai mult?
Geez, zici ca ai 9 ani :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema "arde" firul de par, ceara il smulge deci este mai dureros dar rezultatul te tine mai mult timp. Eu am folosit ceara de zahar si nu mi s-a parut dureroasa mai ales ca nu trebuia sa fie incalzita la o temperatura foarte ridicata.
IPL-ul nu e durerors dar e costisitor. Ai putea sa folosesti epilatorul, te obisnuiesti cu el in timp si daca iti pui castile in urechi si ceva videoclip amuzant uiti de durere. laughing

| mimi973 a răspuns:

Crema de epilat nu e deloc dureroasa...

| незнакомкa123 a răspuns:

Salut, in cazul meu eu folosesc numai crema de epilat, crema de epilat nu este de loc durerooasa, chiar e foarte confortabila si o poti aplica cu mare dorinta, face o mare placere.Ti-as recomanda sa o folosesti, pentru ca cu ceara e cu mult mai dureros si poate sa apara roseata.

| AleAlex18 a răspuns:

Cu ceara este mai dureros.

| Poponutza a răspuns:

Ceara e dureroasa, cea mai nedureroasa metoda e crema de epilat:
Doar o aplici, stai vreun sfert de ora cu ea si clatesti cu apa.