| ellai a întrebat:

Exista ceva natural(nu vopsea) cu care se mai poate deschide putin culoarea parului? eu stiam ceva facut din musetel dar nu stiu cum se face si nici daca e bun

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, ceaiul concentrat de mușețel deschide culoarea părului în mod natural.
Pui într-un litru de apă doi pumni de mușețel și îl lași să fiarbă până râmâi cu trei sferturi de lichid.
După ce te-ai șamponat și limpezit te speli cu ceaiul concentrat strecurat de plantă (de preferat poți folosi ca drept mască de păr, prinde mai bine culoarea) dacă nu te deranjează mirosul de mușețel nu te mai limpezești și îl lași să se usuce, dacă nu te limpezești și gata.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Lamaia si ceaiul de musetel te pot ajuta.winking
Succes!winking

| dEutSa_8892 a răspuns:

Poti folosi si apa oxigenata, da` nu este chiar un remediu natural...sau poti folosi si ceai de musetel, dupa ce te speli pe par...

| giulya85 a răspuns:

Cand te speli pe cap poti sa te clatesti cu ceai de musetel si lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ceai de musetel... apa oxigenata si ceai din frunze de nucihappy