| SmilerXd a întrebat:

Există vreo cale prin care pot face să-mi crească părul mai repede? Sunt o grămadă de fete, chiar şi vedete care într-o lună le-au crescut părul vreo 5 cm. sad

FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| marciana a răspuns:

Mai intai sa ai parul sanatos, adica redu cosmeticele si folosirea placii, ondulatorului; sa nu-ti strangi parul in elastice, mai bine prinde-l in cozi lejere/comode.De asemenea sa nu ai un sampon nepotrivit si sa-ti masezi scalpul in timp ce te speli pe cap,pentru circularea sangelui si, deci,de crestere mai rapida a parului.
Sa nu asculti daca cineva zice ca"daca parul se tunde de prea multe ori nu mai creste".Eu mereu am stiut ca trebuie sa-ti tunzi mereu varfurile parului,ca sa nu ramana despicate sau arse.
De asemenea nu trebuie sa ai un pieptene rigid,care zgarie si rupe firele de par.
Un mai neobisnuit este "ingrasarea cu vitamine",adica sa ai parte de vitamina A, B, C si E, din legume si fructe, care ajuta si ele la cresterea parului.
Sper sa te ajute!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le cresc cu extensii, hai te rog frumos.
Aplică pe el ulei de ricin.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Le-a crescut parul asa repede pentru ca si-au pus extensii happy

| Different69 a răspuns:

Uleiul te ricin te va ajuta 100%. Iti spun din propria experienta.

| Anonimul8297 a răspuns:

Te speli des pe cap

| FloareAlbastra123 a răspuns:

Foloseste la fiecare spalare ulei de ricin.este nemaipomenit.iti va creste, se va indesa si va fi mult mai sanatos. Sper ca ti-am fost de folos:*