| dancapitan a întrebat:

Fetele (adolescente) pocaite/neoprotestante trebuie sa poarte batic, sau esarfa pe cap etc? si la scoala de exemplu sau nu?

4 răspunsuri:
| dutzy_2100 a răspuns:

Depinde de biserica/ parinti sunt care poarta si batic si fusta tot timpul sunt care doar la biserica happy. Sunt biserici care impun purtarea lor tot timpul, sau chair daca biserica nu impune neaparat in afara bisericii, sunt parinti care o fac happy

| 4b a răspuns:

Depinde de religie atunci cand spui ''pocaite''; de regula, penticostalele poarta mai tot timpul pentru a avea capul acoperit, insa celelete nu...

| MarianaMadu a răspuns:

Nu neaparat, doar daca iti impun parintii/familia. Daca nu, atunci trebuie sa porti esarfa sau batic doar in biserica.

| Andreiu_9614 a răspuns:

Eu aveam 3 colege si ele nu purtau thinking nu am idee, banuiesc ca nu trebuie sa porti decat in biserica thinking