| DaciaRomania a întrebat:

Întrebare: - fetele pocăite poarta ceva pe cap, gen eșarfă, batic, etc, tot timpul adică și acasă? Sau nu?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde, "pocaiti" sunt atat martorii lui Iehova (cei care iti vin la usa) cat si crestii dupa evanghelie si baptistii care sunt chiar foarte ok, am fost de curiozitate si au predici frumoase plus explicatii, nu iti canta ca la ortodocsi de un intelegi nimic.
In biserica la pocatii barbatii stau de-a dreapta, femeile de-a stanga, si cu batic pe cap, cand ies din biserica nu il mai poarta exceptie facand persoanele mai batrane.

| DaciaRomania explică (pentru MarianWLF):

Cunosc niste fete penticostale ce poarta o eșarfă (că o cordeluță) pe cap tot timpul, adică pe strada, la școală, etc...

| RAY a răspuns:

Daca sunt barbati, da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat e gradul de spălare pe creier.

| carevaescu a răspuns:

Din punct de vedere ideologic ar trebui să poarte - cum ar trebui să facă toți creștinii, adică să se îmbrace modest, asexualizat - dar ceea ce putem observa în societate este că inclusiv pocăitele ignora acest aspect.

| Xox0 a răspuns:

Acasa. intre femei, nu e nevoie. Acum depinde de persoana. Unele isi acopera capul non-stop

| T0Teu a răspuns:

Da. Chiar și acasă. Eu il port mereu, oriunde as fi.

| bettybetty a răspuns:

Depinde de confesiune