| One94 a întrebat:

Fetele cu parul ondulat voi cum va ingrijiti parul si ce produse de par folositi?
Mi se pare ca parul meu nu prea are volum si firul fiind subtire se rupe usor sad.

Răspuns Câştigător
| Azazea a răspuns:

Eu nu ii fac nimic in mod special, am parul des si gros din fericire si nu se rupe prea usor, insa orice par are nevoie de ingrijire, eu folosesc un ulei pentru varfuri(pentru hidratare), nu sunt despicate, trebuie tuns la o luna sau 2, dar pentru prevenire e bine sa folosesti ceva, daca e lung folosesti balsam, ca sa il piepteni mai usor si sa nu se rupa, nu il piepteni niciodata cand e ud fiindca se rupe mult mai repede, altceva...sa nu folosesti prea des placa si ondulatorul, iar atunci cand le folosesti sa te dai pe par cu o solutie pentru protejarea impotriva caldurii. Eu urmez pasii astia si am parul sanatos.Ah si ai spus ca nu are volum parul, incearca sa il tunzi pe tot la aceeasi lungime, nu in scari cum spun majoritatea, pentru ca in scari cand il tunzi iti mai raman cateva fire lungi, restul sunt scurte, si face parul sa para mai rar decat este, pe cand cand e la aceeasi lungime toate firele sunt lungi si e mult mai des, sau poti face o singiura treapta, sau 2 daca e lung(50-60 cm) Bafta ^^

| One94 explică (pentru Azazea):

Eh bine ca imi zisa-si tanti coafeza ma tunde intotdeauna in scari si imi spune ca e cel mai bine asa pentru parul ondulatlaughing
De lungime vine destul de lung la spate ( e cam pe la mijlocu spatelui) insa vine mai scurt in fata.
Placa si ondulatoru o folosesc din joi in pasti deci nu cred ca reprezinta o problema insa intr-adevar trebuie sa folosesc un ulei pentru varfuri big grin

| Azazea a răspuns (pentru One94):

Eu zic sa il tunzi de acum inainte la aceeasi lungime, eu stiu din proprie experienta am avut toate frizurile posibile si nu glumesc, acum il am tuns la aceeasi lungime si e o tona de par crede-ma, si cand era in scari parea mult mai rar. poti incerca nu ai nimic de pierdut, iar daca nu iti place il poti face din nou in scari. ^^

| One94 explică (pentru Azazea):

Ok mersi pentru ajutorhappy

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine.

| LauraEU a răspuns:

Eu ma spal cu Shauma sampon si balsam sampon cumpar cu mirosuri diferite si balsam cu miere happy