| anonim_4396 a întrebat:

Fetele, folositi fard galben pur? Motivati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Muflă a răspuns:

Știu o tipă care se machiază cu galben și îi stă foarte bine... majoritatea nu vor să-l încerce pentru simplul fapt că e neobișnuit thinking Oricum, eu cu ochii aproape galbeni și cu machiajul tot galben aș arăta ca femeia banană, deci încerc să stau departe de culoarea asta oh go on

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Maschează cearcănele!
Pa, pa.

| Mihaela a răspuns:

Eu personal nu folosesc, pur si simplu, folosesc alte culori, nuante de maro deschis si inchis, crem, pana la auriu. Nu folosesc culori stridente.
Sper ca te-am ajutat!
Sarbatori fericite, pa-pa!

| larousee a răspuns:

Chiar daca culoarea galbena este putin mai neobisnuita pentru machiajul ochilor, vara sau intr-un club mi se pare perfecta, unica, dar atentie la vestimentatie. hainele sa aiba o culoare mai putin tipatoare.

| Kerli a răspuns:

Fardul galben pune cel mai bine in evidenta ochii albastrii
dar in acelasi timp vei arata ca o pitipoanca
eu prefer sa folosesc gri si creion de ochii desi am ochii albastrii

| deeeeeeaaa a răspuns:

Sa nu incerci laughing cu galben oe la ochi time out ...incearca alte culori love struck

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna! Eu nu folosesc.si nu cred ca o sa folosesc deoareke nu mi se pare o culoare f frumoasa.happy

| кא๔ a răspuns:

Buna!
Eu personal nu folosesc farduri in general; ma dau cu creion negru si rimel si atat se vede foarte frumos... acum o sa zici ca sunt rock`erita dar nu este asa pur si simplu imi pace cum imi sta.
Sarbatori fericita. Bye

| ydaa a răspuns:

Nu deoarece mi se paree strident adica mai mult prefer rozz sau albastru zici cas batuta cu galbenlaughing

| deny11397 a răspuns:

Nu, mie una nu. mi place deloc culoarea galbena, nu o folosesc nicaieri big grin

| Crisu a răspuns:

Nu. Dar folosesc auriu cu sclipici (rar). Nu sunt adepta a acestor culori.Adica la unele fete se vad frumos, mie personal nu-mi sta bine.
Folosesc:gri (sau argintiu), albastru deshis, mov deschis, alb(care e mai mult sclipic), roz si de-alea cu mai mult sclipici.

| Allýna_1160 a răspuns:

Nu, pentru ca e prea aprins.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@deea, am incercat laughing.
Parca eram un copil de 10 ani laughing), imi accentueaza si dramatizeaza ochii mei, care sunt albastri, dar facand o imagine de ansamblu si mintea mea imi zicea " Te omor daca iesi asa pe usa, nici gunoiul nu-l duci asa, inteles waiting? " laughing).

Da, aveti dreptate. Mai bine nuante naturale si daca e vorba de ceva strident eu raman la fucsiaul meu sau la machiajul cu buze rosii si ochi neaccentuati happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Kerli, si totusi este nedrept sa poata arata ochii atat de bine si sa fie interzis laughing. Ok, piti ca piti dar la o tinuta rock sau punck poate mai merge thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Legiuitoarea, suna extrem de bine love struckhee hee.