| BlueArrow a întrebat:

E adevarat ca fetele obtin orgasmul mai greu decat baietii? Motivati raspunsul

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Fetele da, femeile nu. Fetele da pentru ca ele la inceput nu stiu cei aia, ele trebuie sa experimenteze mult timp sa ajunga la orgasm.Probabil chestia asta vne de la faptul ca fetele nu stiu sa iti foloseasca corpul, nu stiu ce senzatii trebuie sa aiba loc sa simta si asa mai departe.Cred ca ele trebuie sa invete sa aiba orgasm pe cind barbatii au indifferent ca vor sa nu sau ca stiu sau nu.Sint si fete care ajung foarte repede la orgasm de prima oara, dar majoritatea ajung sa cunoasca aceste trairi ceva mai tirziu, sau mai greu sa le spunem asa.Ar mai fi faptul desi nu stiu sigur legat de nervii din zonele erogene feminine, care poate nu se exista asa de usor sau ar trebuie antrenati sa poate fie excitati f usor.Cu alte cuvinte fetele au nevoie de experienta sa ajunga sa aiba un orgasm mai rapid.Dar femeile luate asa la general ajung la orgasm mai rapid decit barbate.O femeie poate avea mai multe orgasme in timpul unui singur orgasm la barbat.Repet o femeie nu fata.Orgasmele astea multiple de regula se intilnesc sau le au doar femeile mai inteligente.Asta am citi si am si experimentat si am vazut, plus ca am discutat cu multe fete, femei pe care le-am cunoscut si stiam cam ce si cum gindesc.Garantat doar femeile inteligente au orgasme multiple. Apoi durata unui orgasm sau atingerea unui orgasm depinde si cit de existat esti, cit de mult place o fata un baiat si etc.

| Oana92 a răspuns (pentru relian):

Si barbatii pot avea mai multe orgasme in timpul unei partide daca isi controleaza ejacularea si traiesc orgasmul fara ejaculare. Exista tehnici pentru asta...

| relian a răspuns (pentru Oana92):

O fi eu nu am auzit de asa ceva.Cind ai orgasm asta pentru barbati atunci temini, Restul sint povesti.Stiu ca ai citit difrite chestii pe tema asta dar te asigur ca nu e deloc asa.Sint barbat si stiu ce este.Orgasmul la barbati e doar ala cind ejaculeaza.Altu nu mai exista.Asa povesti, placeri cit de cit mari da insa nu poti spune ca o placere este irgasm.Orgasmul este atunci ind termini. Povesti vorbe ca poti avea orgasm fara ejaculare sint doar povesti.DE FAPT CUVINTUL ASTA ASTEA INSEAMNA ca termini.Dar acum fiecare scoate cei trece prin minte.

| h3r a răspuns:

Greu cu femeile astea...

| Felys a răspuns:

Da dar nu stiu motivul, probabil asa e anatomia omului

| NnDWtf a răspuns:

Nu, nu e adevarat, am avut experiente in care si-a dat drumul de 4 ori pana sa termin eu (si-a dat drumul =/= diferit de orgasm normal, e un orgasm mai puternic) de orgasme nu stiu ca nu am stat sa-i numar ei spasmele corpului, dar au fost destule.
Depinde de barbat/de femeie. De exemplu femeile se uda cand le zici un te iubesc in pat, nu cand iti vad tie un testicol iesit pe afara.

| corina000 a răspuns:

Pai daca baiatul o scoate si o baga de doua ori si... laughing noi nu putem fi asa rapide

| bobopingu1 a răspuns:

DA deoarece **** e mai faina decat P****a