| anonim_4396 a întrebat:

Fetele! Incerc sa ma epilez in zona inghinala,dar e pentru prima data. Am incercat cu epilatorul insa e foarte dureros ca radacinile sunt adanci. Cum as putea sa elimin parul,sa fie macar mai mic,apoi sa il fac cu epilatorul. Nu, nu vreau big..nu vreau sa fie si mai rau. Daca imi puteti da o solutie mai rapida,in weekend merg la piscina, si vreau sa ma simt bine. Multumesc! :*

5 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Ce vrei frumusetea e dureroasa uneori laughing incearca ori cu lama ori cu bezi de ceara (asta cu benzile de ceara e criminala) trebuie sa fii putin sado maso sa o faci laughing

| Silvia93 a răspuns:

Poti incerca cu crema depilatoare de la Veet sau ceri in farmacii crema depilatoare de la Farmec care are si menta si te racoreste putin big grin => Nu doare absolut deloc dar ca la oricare depilare iti apar bubite mici rosii (recomand sa faci cu o zi / 2 inainte de plecare).
Sau poti face cu lama de ras uitandu-te in oglinda si cand va incepe sa creasca putin il poti face cu aparatul (nu doare asa tare cand e mic) ori il lasi sa creasca mai mult si continui cu crema depilatoarewinking.

Pretul cremei e intre 4-10 lei big grin.
Funda? Bft la piscina:*

| nikname a răspuns:

Cu masina de tuns!

| daliutza11 a răspuns:

Incearca o crema depilatoare de la farmacii. E eficienta, nu doare, si nu e scumpa.

| supercool2330 a răspuns:

Buna.Iti recomand sa folosesti crema depilatorie de la Farmec, este foarte buna.