| faaalyoana a întrebat:

Fetele voi seara cu ce va spalati pe fata de machiaj? Eu mai foloseam un gel de curatere cu particule sau gel simplu.
Demachiant nu imi place. Sau ma mai spalam cu sapun dove, si mi lasa o fata f curata si apoi aplikm crema hidratanta.
Acum ma spal cu sapun lichid teo cu glicerina. E bun nu? Nu cred ca dauneaza cu ceva tenului meu..si apoi sa aplic o crema!

3 răspunsuri:
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Ok rutina mea: folosesc herbosophy lapte demachiant, apoi ma spal pe fata cu un sapun dove pentru ca il ador pur si simplu apoi un avon solutions cleanser si crema hidratanta de la herbosophy si daca am cosuri folosesc apoi brevoxyl, dar de obicei nu fac happy

| Adixuuu a răspuns:

Eu ma demachiez intai pentru ca e foarte important cu un demachiant de la Bioderma, apoi ma spal cu samun(dove sau fa) si apoi aplic o masca de curatarea tenului de la oriflame si gata.E foarte important sa cureti tenul in fiecare seara pentru ca majoritatea cosurilor se fac de la praf sau de la tenul murdar

| kasty a răspuns:

Seara demachiant, lotiune tonica si crema de noapte hidratanta
niciodata sapun, cu atat mai putin teo