| faaalyoana a întrebat:

E bine sa ma spal seara pe fata, adica sa mi curat tenul de machiaj cu sapun lichid teo cu glicerina? Si apoi aplic o crema hidratanta.
Imi usuca tenul sapunul, e bine nu e bine? Daca nu e bun, intreb dc? Nu am cosuri.

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

Uite cum fac eu
1)Ma demachiez cu un demachiant bioderma
2)Imi curat tenul cu sapun (Dove)
3)Imi aplic o masca de curatare de la oriflame
E foarte bine ce faci tu pentru ca majoritatea cosurilor sunt de la praf si de la tenul murdar

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea e bine sa folosesti sapun pe fata. El de obicei usuca tenul. Cel mai bine, aplici un demachiant iar apoi iti clatesti fata cu apa. Aplica apoi daca vrei si-o crema hidratanta.
O seara placuta!

| faaalyoana explică (pentru Adry05):

Si ochii tot cu demachiant tii cureti de machiaj? Da nu ti intra in ochi mai in momentul cand freci. Eu urasc senzatia de crema la ochii, frecand ochii! tot cu sapun ma spal bine d 2 ori si am ochii fff curati.

| Adry05 a răspuns (pentru faaalyoana):

Da, si la ochi folosesc. Aplic pe gene, iar apoi cu ei inchisi ma clatesc cu apa din abundenta.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Eu zic ca e foarte bun.Altii nu se spala DELOC.Nu are ce rau sa iti faca, poate doar sa te imbunatateasca.Succes! :*

| pufyy a răspuns:

Buna!
Din cate am citit sapunul nu este indicat pentru spalarea fetei. daca ai facut un "ritual " din asta ..cumparati o crema de curatarea a fetei o aplici pe faata si apoi de speli. exact cum faci cu sapunul iar apoi iti dai cu crema hidratanta.

Este recomandat sa folosesti demachiant ..indiferent daca te'ai machiat in acea zi sau nu.

Sper ca te'am ajutat!

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Hei ti-am raspuns si la cealalta intrebare. cel mai bine ar fi sa te demachezi cu un demachiant/solutie micelara inainte de a te spala pe fata, daca te speli doar cu sapun peste machiaj, acesta nu se va lua si vei ramane cu el pe fata pe timpul nopti ceea ce cauzeaza cosuri sad
Ar trebui sa te speli cu dove desi daca te clatesti bine nu are ce sa iti faca sapunul cu glicerina
Sper ca te-am ajutat

| DezdemonaM a răspuns:

Iti voi spune cum fac eu: Seara cand sunt pregatita de culcare daca m-am machiat in ziua aceea ma demachez cu demachiant si apoi ma spal cu apa pe fata. Daca te speli pe fata cu sapun faci cea mai mare greseala pentru ca asa iti apar cosuri eu ma spalam in fiecare zi cu sapun pe fata si cam la vreo saptamana mi-au aparut nuste cosuri urate si mari.Si sa stii ca nu conteaza ce sapun este, de obicei ele sunt cam la fel... Sper ca ti-am fost de foloshappy.

| faaalyoana explică (pentru DezdemonaM):

Mai si ochii tot cu demachiat tii sstergi? Pai e nasoala rau senzatia, pfoai urasc. Eu cand folosesm lotiune de curatare pe fata, la ochii ma spalam nm cu sapun.pai demachiantul iti intra in ochii si frecii ochii de rimel de ti stau capacele\!

| DezdemonaM a răspuns (pentru faaalyoana):

Da.