| Instagrama a întrebat:

Fetele vreau sa imi pun gene false, la un salon.ce ziceti? se pot da cu mascara? si cand o sa vreau sa renunt la ele oare cum se procedeaza? stiti voi?hee hee)

12 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, se pot da cu mascara, dar iti trebuie un demachiant special, fara sa fie uleios.
Cand vrei sa ti le dai jos, daca nu cad pana atunci, cosmeticienele iti vor da cu o solutie pe gene, o vor lasa sa actioneze cateva minute si vor desprinde genele.

| Laura927 a răspuns:

Nu ai nevoie de mascara dupa ..sunt ft frumoase,dar strica genele crede-ma eu am avut si mau lasat fara gene naturale, si plus ca au cazut repede, si de fiecare data cand ma trezeam trebuia sa le aduc pe calea cea buna ca stateau strambe! un chin! mai bine iti iei gene false si le aplici cu lipici special, gaseste cele mai naturale, o sa faci diferenta!

| Instagrama explică (pentru Laura927):

Really? nici nu stiu ce sa fac...dar ma gandesc ca la salon or sa mi le aplice cum trebuie ma gandeschee heeo sa vad ce fac pana la urma.Mersii :*

| Laura927 a răspuns (pentru Instagrama):

Astea nu ti le poti pune singurica! Ei folosesc un lipici special pe care nu il gasesti in comert.
Eu mi le-am pus la un salon destul de bunicel, am platit 350lei, cred ca m-am expirimat bine cu banii, pentru ca nu ii cunosc ft bine cum s-au schimbat, sunt plecata de mult din Romania.
Incearca dar dupa sa nu vii sa intrebi pe TPU cum sa imi fac genele sa creascalaughing
Pup si succes.

| Instagrama explică (pentru Laura927):

350 este prea multhee heepoate ai dat 35 de lei, pentru ca la un salon in Bucuresti este 150 de lei eu sunt din Brasov.Dar tot nu inteleg ideea sa ramai fara gene, de ce? cum asa? eu am genele naturale destul de lungi, dar intodeauna tindem inspre mai bine etc..Nu stiu ce sa fac, dar pls explica mi si mie cum ai ramasa fara genele tale naturale straight face

| Laura927 a răspuns (pentru Instagrama):

Da tu stii mai bine banii decat minelaughing
Pur si simplu am vazut ca incepeau sa cada, si nu folosesc makeup exagerat, le dadeam cu rimel transparent, care nu le agreseaza in nici un fel.
Au cazut singurele dupa 2/3sap,iar la scurt timp erau tocite intr-un fel.
Ma spalam pe fata mai cadeau vreo 4/5gene, pe perna la fel, si erau ciuflite nu stateau in nici un fel, trebuia sa folosesc ondulatorul de gene ca sa le potolesc, plus ca nu iti mai zic rimelul nu le aranja de nici o culoare..acum dupa 6 luni sunt okay, nu mai folosesc ondulatorul de gene, folosesc rimel si sunt okay, daca am un makeup mai sofisticat folosesc gene false naturale pe care le poti aplica singura acasa cu lipici special.si sunt ft.multumita de ele.
Cele mai bune sunt genele false separate, nu alea care le gasesti 2 in pachet, sunt individuale si se aplica una cate una.sunt naturale, le poti rimel a dupa.cand le scoti, le scoti una cate una si le speli cu apa si sapun.si le lasi la uscat.au aceeasi efect ca si genele pe care tu vrei sa ti le aplici.

| Instagrama explică (pentru Laura927):

Serios? m ai si speriat referitor la cazutul genelorsadsi zici ca sunt mai ok dinalea false care le aplici tu? dar nu stiu daca m as descurca sa mi le pun eu, poate imi intra lipici din ala in ochi laughing si cat timp pot sa le tin alea?hee hee

| Laura927 a răspuns (pentru Instagrama):

YouTube are ft. multe demonstratii despre cum sa ti le aranjezi si sa nu iti bagi lipici in ochilaughing.
Lipiciul se aplica pe geana falsa niciodata pe pleoapa ta, dar daca totusi reusesti sa iti aplici lipici in ochi, nu e nici o problema, cine a inventat lipiciul asta s-a gandit si la consecintelaughing
Cu cat mai des le aplici cu atat mai repede te obisnuiesti sa le pui mai repede si mai binehappy

| Instagrama explică (pentru Laura927):

Ok,mersii frumos :* si cat timp le pot purta?hee hee

| lumy4u a răspuns:

Nu te sfatuiesc! eu am lucrat la un salon unde era o cosmeticiana care punea gene false si multe fete veneau sa se planga ca au ramas fara gene! mai bine iti iei un rimel bun si inveti sa il aplici corect asa fel incat sa iti scoata mult genele in evidenta

| Instagrama explică (pentru lumy4u):

Aha..am genele destul de lungi ale mele naturale, dar intotdeauna tindem in spre mai mult, mai bine etc..si mi e cand mi se pune ``pata`` sa zic asa nu ma mai gandeschee heenici nu stiu ce sa fac..asa am facut si cu un pierce, multi ziceau sa nu imi pun ca o sa mi se umfle limba, ca o sa mi se infecteze etc.Si intr o zi am fost de mi am pus si nu am nici o problema cu elhee hee