| MaiiaAna a întrebat:

Fetelor am nevoie de un sfat!:*
Vreau sa incep sa ma epilez pe maini (m-am saturat de blanita).
Mi-e frica sa bag epilatorul de prima data pentru ca parul e cam marisor (doare si aluneca).
Ce sa fol prima data?
-crema? si cand incepe sa creasca sa fol epilatorul?
- bezi de ceara rece? (asa creste mai fin sau la fel?)
Va rog, putin ajutor! happy
Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Alecsandraa97 a răspuns:

Mai bine mergi prima oara la un salon iar apoi poti sa folosesti ceara sau epliatorul. Eu am facut din prima cu epilatorul si nu imi pare rau deloc! Mi s-au subtiat firele si sunt mai rare tongue.

Bafta si ai grija! :*.

4 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Crema si epilator

| OpenYourEyes a răspuns:

Eu iti recomand benzile de ceara rece Veet, si eu le folosesc.Lasa pielea fina, iar parul` creste mai greu si mai rar.winking Prima data e normal sa te iriti daca nu te-ai mai epilat pe maini.Crema nu te indemn sa folosesti pentru. ca o sa iti creasca parul`mai repede si mai deswinking

Ai grija.Pa :*

| PisicutaNebunatica a răspuns:

Prima oara te sfatuiesc sa mergi la un salon de cosmetica si sa incerci cu ceara.A doua oara poti incerca si cu epilatorul(aparatul), nu va fi atat de dureros, cel putin e suportabil.

| raluca18 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa mergi pentru prima oara la salon sau sa te faci cu ceara insa nu benzi caci doare mai tare cu benzi decat cu ceara succes