| Dianna_8523 a întrebat:

Cu ce as putea sa ma epilez pe maini? Cu crema cum va creste? Dar cu epilatorul? As vrea cu ceara... insa mama nu prea ma lasa happy

15 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Cu ceara ar fi cel mai bine, la salonhee hee e pana in 15 lei.

| cornculapte a răspuns:

E alegerea ta, in functie de cum suporti durerea. Eu folosesc epilatorul o data la 2-3 luni si e super ok. Creste destul de incet si parca se mai subtiaza si se rareste. Doare la inceput, dar pe urma te obisnuiesti si ti se obisnuieste si pielea. Am incercat si cu benzi cu ceara rece, dar iti trebuie putina indemanare sa ajungi prin toate locurile si e putin mai lung procesul + ca poate iti mai lasa vreun fir ratacit pe ici colo. Cu crema nu am incercat, dar nu sunt o mare fana a cremei epilatoare. O prietena a folosit, dar s-a iritat si nu i-au trecut bubitele si petele rosii decat dupa vreo 2-3 saptamani. Totusi, daca nu ai par des si negru pe maini, nu are rost sa te epilezi, pentru ca nu deranjeaza pe nimeni. Mai ales ca din cate spui, imi dau seama ca nu esti prea inaintata in varsta, deci nu cred ca te afli intr-o stare atat de critica incat sa fie absolut necesar sa te epilezi.
Ai grija de tine.

| yumeee a răspuns:

Vai, în niciun caz cu cremă/lama! Am prietene care se rad pe braţe, când le creşte este oribil, ţepos şi negru, e dizgraţios.
Cel mai bine e cu ceara. Eu mă epilez la un salon, nu e scump, e rapid şi eficient, şi 2 luni nu mai am probleme.
De ce nu te lasă mama ta? Şi a mea comenteză dar nici nu observă că m-aş fi epilat.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te epilezi cu ceara sau cu aparatul. Epilarea cu aparatul este foarte dureroasastraight facenu am incercat, dar asa am auzit! Cea cu ceara o sa te doara la inceput.Eu folosesc ceara rece de la Sesu.Cu ceara calda inca n-am incercat.

| myha a răspuns:

Ceara e cea mai buna. Eu m-am facut pe picioare, pe maini, la axila si pubian cu 500 de miilaughing

| Rez0o a răspuns:

Te-as sfatuii cu ceara dar daca mama ta e inpotriva si epilatorul e foarte dureros, alege crema pentru inceput apoi te-ai putea lua cu laser doar pe maini la un pret de 70 Lei si nu ai mai avea problema toata viata pe maini.

| alexH a răspuns:

Explica-i mamei tale ca sunteti in 2010, si nu traiti in pesteri. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite gasesti aici cateva metode: http://www.undegasesc.info/6828/unde-gasesc-metode-de-epilare-pe-maini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma fac cu lama de ras, cu bic din alahappy. Si nu`mi creste firu` mai negruchatterbox. Putin mai gros, dar e ok, in 2 minute m-am facut si nici nu te doare, nu nimic acum doar n`o sa folosesti aiurea aparatu` de epilat sau benzi numa sa te chinui cand poti o data la 5 zile sa te faci cu bicu`. Abia dupa` vo` 3 zile se simte asa putin aspru` cum iti cresc firele, si ce?tongueCa doar nu ti`o fi greu sa intri din nou cu lama`n ellaughing.

Bafta`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzile depilatoare sunt bune pentru maini, stiu eu pe cineva care se face cu benzi...

| loove_5215 a răspuns:

Pe maini? dar cati ani ai?:s si nu e prea indicat sa te epilezi pe mainihappy

| adelina_9435 a răspuns:

Cu ceara e cel mai bine...

| Roxana18 a răspuns:

Buna! Poti incerca sa te epilezi prima data ca mine cu ceara pentru ca iti va creste mai rar si mai greu decat daca apelezi la crema sau lama.Cu epilatorul dureaza mai mult si e mai dureros plus ca te poti irita, sau iti pot creste fire sub piele.

| miamiha a răspuns:

Cu epilatorul e foarte dureros. Foarte. Dar daca rezisti, dupa parerea mea e cea mai buna metoda. Dureaza in jur de o saptamana. Cu crema creste in vreo 3-4 zile.

| mady4you a răspuns:

Benzile de la veet