| tavi_olasan a întrebat:

Fetelor, am o problema. Indiferent cu ce ma epilez: ceara, aparat, lama la baza firelor de par imi apar mici cosulete care cu timpul se inflameaza si se fac tare urat. Ce pot face in aceasta privinta? Nu pot sta neepilata, dar si cu acele bubite e si mai urat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste dupa epilare si in urmatoarele 5 zile crema Lupilu baby nappy cream. O gasesti in lidl.

| Ioana035 a răspuns:

Folosește întotdeauna o lama noua!
Foloseste un gel pentru ras (eu folosesc pentru femei, dar cred ca si cel pentru barbati e bun). Nu te epila niciodata pe uscat!
Poti folosi o crema dupa (hidratanta dar fara parfum pentru ca irita pielea) sau o crema de plante.

Aparatul mi se pare un chin, iar la ceara incearca sa faci o baie fierbinte inainte pentru a inmuia pielea si aplica o crema dupa epilat.

| Centenave a răspuns:

Recomand sa te exfoliezi inainte de epilare, niciodata pe uscat