| JuSTmEasap a întrebat:

Vreau sa ma epilez pentru prima oara cu ceara rece in zona intima.Pana acum am folosit doar lama de ras si dupa fiecare "tura" ramaneam cu cosulete mici si enervante. Stiu ca trebuie sa folosesc o crema pentru gomaj, un dus bun inainte si dupa pudra de talc dar, alte sfaturi ca sa nu mai apara acele cosulete?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu foloseam lama si imi apareau cosuri mici rosii dar cu epilarea cu zahar nu imi mai apar.
E nevoie de suc de lamiie si zahar in proportie de 1:4, fara apa. Majoritatea recomanda de adaugat si apa mie imi place cel mai mult fara.

http://www.mayasecret.com/......tructiuni/
Important e sa exfoliezi pielea cu o zi inainte de epilare. Pentru exfoliere folosesc malai, sare de bucatarie.
Pudra de talc o aplic inainte de a incepe epilarea.
Dupa ce am terminat fac un dus rece pentru a calma roseata.
Dupa folosesc o crema pe baza de galbenele sau gentamicina.
La inceput o sa te doara rau pana te vei obisnui cu durerea.
Cu rabdare si perseverenta o sa reusesti.
O sa fii atit de multumita si o sa economisesti si timp si bani.

1 răspuns:
| Tiopevuz a răspuns:

Sa porti lenjerie de bumbac ca sa respire pielea