| eu_9977 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase sa ma pensez(am avut unele idei dar degeaba)? Mentionez ca ea este adepta look-ului natural. Ceva sfaturi? Plsss dau funda la cel care functioneaza.

Răspuns Câştigător
| larizutza a răspuns:

Buna eu am avut aceeasi problema cu mama dar eu i-am zis ca uite mama ce sprancene am si ce urate sunt apoi i-am zis ca toate fetele din clasa se penseaza asa c aintro zii a vazut ca arta rau cu ele asa de mari si chiar am facut lucrul asta impreuna poate ca ti-am fost de ajutor incearca sa te plangi putin si cred ca o sa meargatongue

8 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Si amea era asa si cand m-a vazut pensata nu a mai avut cum sa-mi puna firele la loclaughing

| anka a răspuns:

Si eu sunt mama dar nu inseamna ca parerile mele trebuie obligatoriu sa fie impartasite si de fiica mea. Nu stiu cati ani ai dar fiica mea la 12 ani m-a surprins cand a aparut pensata. Ma refer ca a aratat mult mai bine deoarece si-a aranjat frumos sprancenele. Sa nu intelegi ca le-a facut microscopice doar a retusat ce era in plus. Nu stiu daca sfatul meu e cel mai bun dar fa-o si mama ta va fi placut surprinsa daca vei arata mai bine. Nu exagera sa ramai fara sprancene.

| CARMENCITA a răspuns:

Depinde si cati ani ai si cum vrei sa te pensezi.Intr-un fel poate si mama ta are dreptate. Unele din fostele mele colege de liceu s-au pensat si si-au stricat forma sprancenelor.Eu am inceput sa ma pensez la 17 ani si nu a trebuit sa cer voie, dar ma pensam putin, doar firele care cresteau aiurea, intre sprancene.Si acum ma pensez putin deoarece nu am aflat o cosmeticiana buna sa ma duc.Banuiesc ca inca esti mica daca nu te lasa.Cand mai cresti nu va mai zice nimic ca te pensezi, asta daca te pensezi putin fara a strica forma sprancenelor.Nu prea ai cum sa o convingi, decat daca chiar trebuie sa te pensezi.Mai asteapta poate se razgandeste si oricum dupa o varsta te vei putea pensa si daca nu e deaccord.

| Sin a răspuns:

Daca nu pricepe cu frumosul ca vremurile s-au schimbat, atunci te duci frumos la un salon si te pensezi, nu are ce sa-ti mai faca dupa. Iar un pensat costa intre 15-20 ron.

| Laura_2393 a răspuns:

Nu este necesar sa iti lasi doar doua liniute ca sprincene look-ul natural chiar se poarta. Incearca sa iti convingi mama ca nu iti vei smulge decat firele inestetice. Nu am prea multe ideei de convins mame dar in caz de nu reusesti sa o convingi ultima solutie ar fi sa o pui in fata lucrului inplinit. Daca nu le dai decat un aspect ingrgit nu cred ca se va supara prea tare pe tine. Poate totusi vei reusi sa o convingi. Succes!

| Nomatterwhattheysay a răspuns:

Daca spui ca ai incercat deja sa o convingi si nimic nu a mers, eu zic sa te duci sa te pensezi, dupa aceea nu are ce sa-ti mai faca thinking

| Kira9747 a răspuns:

Nu am prea multe idei:
1.Intreab-o pe mama ta la ce varsta s-a pensat, iar ea iti va spune o varsta mai mare decat a ta, iar tu ii poti spune ca acum vremurile sau schimbat;
2. Spune-i ca cunosti multe persoane care s-au pensat de la varsta ta si vrei si tu;
3. Du-te sa te pensezi, insa nu te pensa prea intens, sa para cat de cat natural, si apoi cand te duci acasa nu are ce sa iti faca, doar nu o sa iti lipeasca firele de par la loc big grin

sper ca am fost de folos

| adrianaa a răspuns:

Spune i mamei tale ca lookul natural nu inseamna boscheti in loc de niste spancene finutze