Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ce parere aveti despre vopseaua cu amoniac dar de cea fara amoniac?
Care ar trebui sa-o aleg, argumentati.
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vopselele fara amoniac au alte ingrediente care sa-l inlocuiasca. Sincer eu mi-am simtit parul la fel si in urma unei vopsele cu amoniac si in urma unei vopsele care nu contine. Diferenta e ca atunci cand foloseam o vopsea cu amoniac dupa vreo 14 spalari culoarea se estompa calumea.

Daca vrei sa te vopsesti si sa nu-ti deteriorezi parul incearca vopseaua l'oreal casting creme gloss, lasa parul foarte fin si stralucitor dupa vopsire. O gasesti in auchan si costa 23 de lei, in alte magazine am vazut-o la 33 de lei etc.

| Harley18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos! kiss
O voi incerca!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nivea nu stiu daca exista vopsea de par dar au produse bio, si eu am cumparat de la l'oreal si ma manca radacina plus ca da matreata bine gelu de par, nu sunt sanatoase plus ca vopsea da in timp chelie

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Vopseaua fara amoniac nu deterioreaza parul asa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai grija sa nu stai mai mult de 20 de minute cu ea pentru ca iese mai inchisa cu cat stai mai mult.

| PinkPanther001 a răspuns:

Amoniacul este o substanta ce are proprietatea de a fixa mai bine vopseaua dar totodata iti arde cam tare parul iti recomand sa folosesti o vopsea fara amoniac se va pinde cu siguranta si nu vei avea probleme cu parul

| clickkcilc a răspuns:

Intreb si eu ca habar am...care din ele miroase mai urat? cu sau fara amoniac?

| Harley18 a răspuns (pentru clickkcilc):

Depinde daca are o esenta anume in ea! laughing

| clickkcilc a răspuns (pentru Harley18):

Nu stiu cum suportati voi atatea minute cu ea in cap laughing

| Ayakawelwel a răspuns:

Cel cu amoniac din cate stiu pute...mai ales solutia amoniac!

| AlexandraBiancaChitimia a răspuns:

Eu as zice sa alegi vopseaua cu amoniac, iti spun din propia incercare. E alegerea ta!