| Denisse_8813 a întrebat:

Fetelor, cu ce ziceti ca as putea purta o fustita de blugi in pliuri? Acum pentru sezonul rece? Colanti, cizme(cu toc, fara)iar in partea de sus? Orice parere este bine venita! happy

17 răspunsuri:
| Paris a răspuns:

O fustita de blugi. cam greu de accesorizat. in primul rand sa o iei cu strampi grosi, nu cu colanti. Cizmele daca ar fi din piele intoarsa, ar fi super, iar in partea de sus, o camasa alba, cu esarfa subtirica la gat pentru culoare.

| Paris a răspuns:

A, si bineinteles, paltonas!

| Flav a răspuns:

Moda, moda si iar moda...atat mai intereseaza pe tineretul in ziua de azi? Fustite, colanti, cizmulite, Lady Gaga, la ce fast-food e mancarea mai buna, care mai e starea de spirit a lui Brad Pitt sau Beckam si ce vedeta mai apare diseara la televizor.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Da merge cu colanti, cizme cu toc daca esti scunda dar daca mergi la o petrecere si dansezi mai bine fara.happy Iar sus o camasa cu curea in talie.si un paltonwinking

| Denisse_8813 explică:

Este genul acela de blug mai gros si am gandeam la niste colanti de asemenea mai grosi(NU cei care se poarta vara), plus ca circul foarte putin pe jos...happy

| micurutza2005 a răspuns:

De obicei blugii se asorteaza cu orice nu sunt pretentiosi deci si fustita de blugi o poti asorta cu ce vrei depinde cum esti tu mai inalta mai scunda sau mai plinuta sau mai slabuta asta trebuie sa pui in evidenta sau sa maschezi cand te imbraci de obicei, trebuie sa-ti stea bine cum te imbraci sa te simti comoda si accesoriile sunt importante(curea, bijuterii, esarfe puse in diferite forme etc.) si culorile, deci fustita de blugi poti sa o imbraci cu camasa cu bluzite mai subtiri in v pana in talie sau o helanca subtire si chiar cu un o bluza mai grosuta nu e problema doar sa te simti tu bine cu ce te imbraci, cizmele iar pot fi pana la genunchi sau pana la jumatatea pulpei cu toc daca esti mai scunda sau fara daca esti destul de inalta, cu un paltonas pana la genunchi sau putin mai scurt sau cu o geaca pana in talie la nivelul fustitei si daca are blanita in partea de sus si la maneci e ok.parul prins intr-un fel de coc realizat asimetric lejer si cu suvite rebele, sau lasat pe spate daca e si mai lung in bucle foarte lejere si naturale, sau chiar drept intins cu placa daca se potriveste stilul de tunsoare. cam asta ar fi niste idei dar astea le alegi tu in functie de cum iti place si vezi cum iti sta, spr sa te descurci si daca mai e ceva sunt aici.

| BuBuLyNa a răspuns:

Nu ai precizat daca esti mica de statura sau inalta. Daca fustita este mai subtirica poti sa o iei cu o bluza la fel, scuze am uitat de cizme daca esti mica de statura ia cu tocuri daca inaltimea iti permite ia fara tocuri, bluza sa nu acopere deloc fustita si daca esti mai slabuta ia-ti si o curea.Bafta! Si in par dar trebuii sa ti-l ciufulesti putin si sa ti-l dai pe state si sa-ti pui o cordeluta. Sper ca ti-m fost de folos.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Nu prea ar merge, sincer

| pinkiepie a răspuns:

Daca ai peste 1, 70nu iti propun tocurile! Acea fustita ar merge perfect cu niste colantii mai grosi. Poti gasi la Kenvelo sau Zara niste jambiere si cu insulete albastre. sus merge chiar si un pulovar pe gat bleu sau alb, camasuta cu o vesta. Nu iti propun sa exagerezi cu albastru. Poti folosi griul sau chiar zmeuriul cu fustita! fii inventiva dar ai grija si la vreme de afara

| 4LeafCloves a răspuns:

Pai cred ca s-ar potrivi cum este in poza urmatoare:
http://ignatiuc.files.wordpress.com/2009/05/fusta-mini.jpg
si in partea de sus un pulovaras fara guler. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu niste cizme din astea groase ca sunt in trend si un dres gros gri. O geaca mai lunga si cam atat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum ai zis tu fusta cu colanți și cizme cu sau fără toc cum vrei (totuși ar merge un pic de toc știi doar asa sa se audă troc trocbig grin)și în partea de sus poți sa iei o cămașă sau o bluziță mai lejera și pe deasupra geaca de piele:X cu o eșarfă din asta mare la gat și îți spun eu ca vine super tare.Geaca sa fie pana în talie.

Baftatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In partea de sus o helanca, nu foarte groasa, sa se asorteze cu cizmele si colantii.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei blugii se asorteaza cu orice nu sant pretentiosi deci si fustita de blugi o poti asorta cu ce vrei depinde cum esti tu mai inalta mai scunda sau mai plinuta sau mai slabuta asta trebuie sa pui in evidenta sau sa maschezi cand te imbraci de obicei ,trebuie sa-ti stea bine cum te imbraci sa te simti comoda si accesoriile sant importante(curea,bijuterii,esarfe puse in diferite forme etc.) si culorile,deci fustita de blugi poti sa o imbraci cu camasa cu bluzite mai subtiri in v pana in talie sau o helanca subtire si chiar cu un o bluza mai grosuta nu e problema doar sa te simti tu bine cu ce te imbraci ,cismele iar pot fi pana la genunchi sau pana la jumatatea pulpei cu toc daca esti mai scunda sau fara daca esti destul de inalta ,cu un paltonas pana la genunchi sau putin mai scurt sau cu o geaca pana in talie la nivelul fustitei si daca are blanita in partea de sus si la maneci e ok.parul prins intr-un fel de coc realizat asimetric lejer si cu suvite rebele ,sau lasat pe spate daca e si mai lung in bucle foarte lejere si naturale ,sau chiar drept intins cu placa daca se potriveste stilul de tunsoare .cam asta ar fi niste idei dar astea le alegi tu in functie de cum iti place si vezi cum iti sta ,spr sa te descurci si daca mai e ceva sant aici.

| Cristina788 a răspuns:

Asa subţire pe timp de iarna? Nu cred ca ar merge.

| alina14 a răspuns:

Nu merge, e prea frig pentru a te imbraca asa