| nikolettta a întrebat:

Fetelor cu parul cret/ondulat cu ce sampon va spalati pe cap sa va mentineti buclele frumoase? Mie cam toate sampoanele imi strica forma buclelor si ma aleg cu un par nici drept nici cret.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-ti spuma de par si da-te dupa baie. Stiu ca asa facea o fosta colega cu parul cret.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-ti usuci parul cu foen cu aer mai cald si pieptan rotund, cilindric, sa se usuce lejer si repede.
Astfel parul se va contracta si va deveni mai ondulat decat la uscare la "aer liber".

| Iuliana197 a răspuns:

Eu sunt creata, dar nu samponul imi mentine buclele frumoase. Cel mai mult tin cont cand imi aleg samponul sa fie pentru parul uscat si degradat(parul cret e in general mai uscat, de asta). Ce imi mentine parul cret e balsamul, cel mai important din punctul meu de vedere si masca de par, care sa contina diferite uleiuri(eu folosesc una cu ulei de argan luata din Auchan cu 10 lei). Samponul si balsamul le am de la Syoss. Evita pe cat posibil uscatorul de par sau piaptanul. Nu o sa faca nimic altceva decat sa-ti strice onduleurile. Daca vrei neaparat sa-ti usuci parul poti folosi un uscator cu difuzor care nu-ti va strica buclele. Sper ca te-am ajutat cu raspunsul asta lung