| moloton99 a întrebat:

Fetelor cum sa scap de punctele negre de pe fata (((?

Răspuns Câştigător
| Meplusu a răspuns:

Iti zic o metoda care da roade vizibile de prima data happy : fa-ti o infuzie cu ceai de musetel(pui ceaiul pe foc sa fiarba,iti prinzi parul si iti tii fata in aburul care iese din ceai, cu un prosor pe cap ar fi mai bine ca sa-ti intre in ten aburul acela) dupa care, cu un inel (de aur cel mai bine dar poti si de argint) cu marginea mai ascutita presezi pe nasuc din varf spre extremitati. Punctele negre dispar ca prin minune! Se vede imediat...si in plus e si foarte sanatos pentru ten happy Sper ca ti-am fost de folos! Bafta!:*

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Prepară în fiecare săptămână un peeling abraziv din mălai și zaț de cafea/gălbenuș de ou.
Amestecă bine, și aplică pe zonele afectate, masând ușor timp de 3-5 minute.
Ulterior, spală-te cu un gel de curățare, clătește-te bine cu apă călduță și curăță fața de impuritățile rămase cu un tonic antiseptic, aplicând după aceea și o cremă hidratantă.
Baftă!

| Diana915 a răspuns:

Hey...buna.
Mda...e desptul de greu sa scapi de ele. Si eu am aceeasi problema. Am incercat diferite lotiuni dar nu au avut nici un elect. Chiar nu stiu. Incearca niste masti speciale pentru asta.

| Esperança a răspuns:

Eu mi-am luat Garnier Pure Active pentru cosuri si puncte negre este o crema-gel si chiar mi-a facut bine. se aplica zilnic pe fata, nu se sta cu ea doar se maseaza in locurile unde ai puncte negre.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| DTralala a răspuns:

Cel mai eficient este sa te duci la cosmetica unde ti le va scoate pe toate.