| Melissa24 a întrebat:

Cum scap de punctele negre? Dau funda

4 răspunsuri:
| madamme a răspuns:

Faci gomaj si apoi te speli cu sapun antibacterian

| KM3 a răspuns:

Și eu am aceeași problemă.Am scăpat de majoritatea punctelor negre prin următoarea metodă.
Într-un vas, încălzește ceai de mușețele și galbenele. După ce clocotește, închizi focul și stai deasupra vasului cu ceaiul fierbinte și cu un prosop pe cap, ca aburii aceea să îți vina pe față și să îți deschidă porii. Stai cu fața așa până simți că fața îți transpiră. După aceasta, îți pui leucoplast pe degete și în fața unei oglinzi începi să îți strângi punctele negre.Nu o să te doară asa tare precum te-ar fi durut dacă nu ai fi avut porii atât de deschiși și o să iasă cu mult mai ușor decât în mod normal. Poti reîncălzi ceaiul și să repeți procedura încă de câteva ori dacă vrei ca efectul să fie dintr-o dată și mai vizibil ( de ex: o tură stai cu fața deasupra la aburi mai mult cu fruntea, ca apoi să îți strângi punctele negre de pe frunte dacă ai, a doua oara poti proceda asa pentru nas sau unde mai ai). Apoi, dupa ce ai terminat spala-te cu apă rece pe față ca să îți închizi porii la loc, pentru a evita să îți reapară punctele negre iar. Eu așa am obținut un rezultat vizibil. Încearcă așa mai multe zile și ai să vezi că o să scapi de majoritate punctelor negre.Baftă! Sper că te-am ajutat. happy