| hoppipola a întrebat:

Fetelor!
Imi pot pili unghiile daca am constructie cu gel? Voi ce spuneti? Intreb pentru ca e a doua oara cand mi le-am pus cu gel si nu prea ma pricep.

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Nu mai pilesti nimic.

| Mariacccc a răspuns:

Da poți să ți le pilești, teoretic tu pilești doar gelul, nu și unghia ta, poți să pilești dar ai grija, dacă ai forma potrivită, nu le Pilii foarte tare, și cam uită te la ele sa fie de aceeași lungime in funcție de cât de mare îți e degetul, dacă ti le pliești și devin inegale o sa arate urât. Nu stiu dacă tu ai făcut construcția sau dacă ți le-a pus cineva, însă dacă tu ți-le-ai pus, forma unghiei cu construcție ( gel) se face cu pila in mod normal, Dar să fii foarte atentă să nu distrugi apexul( burtica unghiuței), depinde cum vrei sa ti le pilești, grijă mare și mult noroc?