| andra4u a întrebat:

Fetelor(ma adresez totusi si baietilor) ce importanta are vestimentatia in viata voastra de zi cu zi? Ii acordati o atentie aparte, va pasioneaza, sau hainele nu au o mare importanta pentru voi?

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Vestimentatia isi are rolul ei.Chiar acum 2-3 zile ma uitam la o emisiune pe Travel&Living, cu unii care ii schimba total garderoba unei tipe care din 2 bluze si 1 pantalon nu iesea si zicea la fel ca Plague *si nu o lua ca pe o jignire*,ca se imbraca asa de X ani ca nu-i plac cumparaturile si ca e comoda asa. Inainte sa ajung la liceu nu prea dadeam importanta hainelor, sa le asortez, sa fie mereu curate.Acum insa, caut sa-mi iau 1data pe luna cateva haine,dar de calitate si sa mearga cu aproape toate hainele pe care le am deja.
Asa cum a zis Cella, si ii dau dreptate, tinuta e prima cu care faci impresie: sa fii bine imbracat si curat.
Fiecare cu parerea lui acum. Numai bine!

7 răspunsuri:
| Cella a răspuns:

Vestimentatia tine de tine, primul lucru care il observi la o persoana inainte sa deschida gura sunt hainele, nu este necesar sa fie la moda sau de firma scumpe si nu stiu ce dar sa fie bine imbracat, ingrijit si curat.Eu zic ca in unele situati o tinuta buna, eleganta face totul, iti da incredere in tine si te simti in largu tau
Numai bine:X

| Iulia_9166 a răspuns:

Felul in care te imbraci uneori iti poate oferii avantaje sau dezavantaje.Pe mine ma pasioneaza cum ma imbrac fiindca intr.un fel ma caracterizeaza. Oricum stilul tau sepoate schimba pe parcursul evolutiei modei dealungul a cativa ani. Oricum vestimentatia se schimba de la o varsta la alta.Motto.ul meu este ca trebuie sa cumperi doar hainele care iti plac si ai la ce sa le asortezi.(indiferent de firma) Dar de cele mai multe ori cu cat pretul este mai mare cu atat calitatea se reflecta mai bine.dar exista si haine calitative si frumoase la preturi mai mici:*

| Plague a răspuns:

La fel ca alienware...am 2 blugi si vreo 4 bluze...merg la cumparaturi odata la 1 an jumate, poate si mai rar. Nu prea pun pret pe imbracaminte, si urasc sa merg la cumparaturi. Cat timp hainele sunt comode e bine, si daca nu sunt la moda (chiar mai bine daca nu sunt la moda) xD.

| DexterKill a răspuns:

Eu pun mare pret pe vestimentatie. Nu ies din casa fa skinny jeans pe mine sau skateuri in picioare. Ma oftica persoanele care poarta trainning in autobuz, la mall sau mai stiu eu unde.

| LiGhT015 a răspuns:

Pai.vestimentatia totusi nu cred ca e mai inportanta intr-un om.Sunt oameni de aia bogati cu tot felul de haine dar sunt niste oameni rai care se dau tari in fata la toti.Totusi imi place sa-mi cumpar haine dar nu sunt chiar asa obsedata incat sa am in dulapul meu toate hainele la moda.Totul se face cu masura!big grinBafta!

| celmareinvata a răspuns:

Sincer pentru mine hainele prea conteaza foarte mult.Imi cumpar haine odata la 1 ani jumate.Consider ca nu sunt prea importante decat daca te vede una lume atat.Eu sunt baiat la liceu si nu sunt in pas cu moda deloc decat cu tehnologia.

| ellablonde a răspuns:

Pai in vremurile de azi multi adolescenti pun mare pret pe vestimentatie. Dace te imbraci nasol vei fi si discutata pe la spate...incearca sa ai proprul stil, combina-ti vestimentatiile cu accesorii drgute si sigur vei fi admirata! succeslaughing