| anonim_4396 a întrebat:

Ma adresez baietilor din ziua de azi.
Vad foarte des problema asta cu timiditatea.

Cum sa fii mah timid cu o fata?

Altii de seama voastra mergeau pe front si voua va este frica sa vorbiti cu o fata?!
Fetelor dati-le doua palme de imbarbatare la baieteii astia.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e vb de timiditate e vb de fetele din Romania, pe front nu trebia sa ai masina, vila, cont in banca ca sa fii

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru RAY):

Pe front iti trebuie curaj, nebunie si barbatie.Cu fetele la fel.
Intr-o perioada nu aveam decat 10000 mii de lei pe zi.Sau 1 leu/ron mai bine zis.
Nu aveam masina, nu aveam cont in banca, vila si purtam 1-2 randuri de haine mai bine de jumatate de an.
Totusi aveam un oarecare succes la fete.
Deci nu prea se aplica afirmatia ta.
Sau se aplica celor ce nu au ce oferi in afara de bani, case, conturi.Atat e de ei in rest nimic...

| RAY a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Poate ai dreptate nu te contrazic

| marian5888 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Ai fost in razboi? ce curaj? adica e mare chestie sa nu-ti fie frica de moarte?
si acum ce sens are postarea ta? OK multi baieti sunt timizi si vb greu cu fetele dar ce rezolvi asa? te revolti ca altii nu sunt gagicari ca tine?

| mihai69 a răspuns:

Ăia care mergeau la război, făceau și armata. Ăștia de-acum, nu fac armată, în schimb au legături cu fetele doar „virtual". Cum naiba să nu fie timizi când dau nas în nas cu ele?!?

| neutrino a răspuns:

Timiditatea este perdeaua neputintei.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru neutrino):

Aproximativ egal.Sa zicem neputintei in general.

| Duucu a răspuns:

D-le Mandrila Vasile Radu,treaba cu timiditatea stă altfel. Băieții sunt timizi în fața unor persoane de sex diferit (sau de același sex,dar asta e altă problemă) deoarece le este frică să nu-și facă de răs propria imagine în fața căruia trebuie de fapt să-și facă o imagine de "lup alpha", adică nu vor să se defăimeze.
În armată e altfel, mersul la lupte și antrenamente epuizante exprimă foarte mult curaj și bărbăție în fața altei persoane, rezultănd puncte în plus de faimă și măndrie.
Iar cum în zilele noastre oamenii pun măndria mai presus decăt sănătatea lor, e și normal să fie mai atenți să nu se defăimeze.
O seară căt mai plăcută.

| Seducatorul a răspuns:

Unora chiar li se pare mai greu sa vorbeasca cu o fata decat sa imparta gloante prin Pakistan.laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Seducatorul):

Se pare ca da

| Oana92 a răspuns (pentru Seducatorul):

Asta pentru ca prin Pakistan isi pun la bataie corpul si in fata unei fete sufletul... Si surprinzator sau nu sufletul e mai vulnerabilwinking

| Seducatorul a răspuns (pentru Oana92):

Sa stii ca ai dreptate.

| anonim_4396 explică (pentru Seducatorul):

Ca de exemplu mie daca vreti merg in Pakistan ca acolo nu imi este frica ca ma duelez cu barbti si o fi ce o fi, dar cu fete nu am curaj

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa stii si eu sunt putin timid cu fetele dar totusi mai bine vorbesc cu o fata decat sa ma ciuruiasca un taliban cu un ak 47.

| Duucu a răspuns (pentru Oana92):

Cel mai bun răspuns!

| AgathaRo a răspuns:

Interesanta intrebare. Cred ca tine si in mediul in care ai crescut, eu cel putin nu am avut fete in cartier. Am crescut printre prieteni. Ne-am obisnuit cu baieti (prieteni) asa ca concluziile le poti trage si singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma simt indimitat cu intrebarea ta o sa te dau in judecata si o sa inchid si site-ul acesta deoarece m-a lovit in punctul sensibil, da asa unii baieti pot fi mai timizi pintre care si eu (ma dau bun ca sunt in spatele monitorului ca daca eri in fata mea nu mai comentam eu nimic)si acest lucru vine din instinct si este vorba de adaptare nu poti fi cu indraznet la o prima intalrire pentru ca nu o cunosti sau baietii care sunt indrazneti le este mai usor se adapteaza destul de rapid, a fi timid nu este cu voia ta este o parte din tine care nu poate fi controlata pe moment dar in vitor ar trebui sa se schimbe si asta depinde de fiecare oricum e problema fiecaruia sunt cred baieti sau barbati care nu au o relatie cu o fata asa ca toate cele bune si jos Ponta.

| stark47 a răspuns:

Personal ma consider o persoana fara frica.
insa nu toti suntem educati la fel.nu e o rusine in a fi timid.sunt persoane care pur si simplu se inchid si se blocheaza complet cand sunt in fata a ceea ce doresc.
din nou, nu e o rusine sa ceri ajutor mai ales cand nu ai o experienta in domeniu.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru stark47):

Bineinteles ca nu e o rusine sa ceri ajutorul.Tocmai asta e rolul forumului, site-ului sau ce e asta.
Dar ceilalti nu te pot ajuta daca tu esti timid. Ceilalti iti spun algoritmii in mare pe care ar trebui teoretic sa-i urmezi, dar daca esti timid... nu te mai pot ajuta ceilalti.
Preferabil e sa incerci si sa gresesti decat sa nu incerci si sa-ti pui 1000 de intrebari in mintea ta inainte de a actiona.

Viata vrea barbati si nu baietei.

| stark47 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Tine de practica de cele mai multe ori.le lipseste curajul ne cer ajutorul, noi il dam, apoi cand fac pasul si au sarit santul invata ca nu ai de cesa te temi, ca fie iti iese fie nu, nimeni nu moare din incercat

| D3nis a răspuns:

Imi zicea tata : "Cu rusinea mori de foame! "

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru D3nis):

Sau ''obraznicul mananca praznicul''