| roxanik17 a întrebat:

Aceasta intrebare o adresez atat fetelor cat si baietilor,dupa cat timp de relatie, trece-ti si la alt nivel sau cand ar fi potrivit sa incepeti viata sexuala cu partenerul?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca acesta este unicul scop, atunci nu trebuie sa asteptati trecerea timpului.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici o regula.
Toate se fac cand simti ca e momentul.
Evident pentru inceperea vietii sexuale e indicat sa ai peste 17 ani jumate-18 ani.
In rest...cand vine inspiratia.
Viitorul unei relatii nu consta neaparat in fecioria fetei.

| Coman_Brn_Bianca_1990 a răspuns:

Pai eu l-am cunoscut pe sotul meu de acum 3 ani, iar de 2 ani suntem casatoriti si avem si o fetita. viata sexuala insa ne-am inceputo amandoi in primul an de casnicie, avand foarte mare incredere in el si m-a inteles ca nu eram impacata cu gandul ca sa incep sa fac sex inaintea casatoriei, ceea ce merita laudat. ar fi de preferat cand te casatoresti sa faci acest pas, nu mai devreme.

| AllStar_Kaddy_1994 a răspuns:

Dupa ce il cunostii mai bine