| Ririru a întrebat:

Fetelor, voi ce faceti impotriva celulitei?
Sunt o tipa destul de slaba, dar am celulita de gradul unu. Adica nu se vede decat atunci cand strang pielea, si pe mine ma enerveaza. Mi-am luat o manusa de masaj, crema si sunt pregatita sa ma lupt cu ea!

Dar as vrea niste tratamente pe care voi le-ati incercat si ati mai scapat de ea ( tratamente naturale + exercitii fizice daca aveti ).
Funda

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Era o crema pe care o lauda toata lumea, se numeste Supliform....Cauta mai multe pareri pe forumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea multa apa. Nu manca nimic dulce in perioada aceasta in care ti-ai propus sa elimini celulita. Nici un fel de ciocolata, eu nu aveam celulita efectiv dupa ce mancam ciocolata mi-se facea ca un fel de grasime pe picorae cand strangeam si ma enerva, am eliminat-o si nu mai am nimic. Du-te alearga intr-o zi flotari iar in alta zi alergi si bei multa apa. Iar aeara dupa ce faci dus sau inainte, fa-ti singura masaj pe ambele picioare in partea de sus. Cam intr-o luna, nici atat o sa vezi rezultate. Dulciurile sunt problema aici, in rest poti manca ce vrei dar cu o anumita limita, stii tu. Poti face impachetari cu ulei de paprika.

| Ririru explică (pentru anonim_4396):

Eu nu prea mananc dulciuri de fel, mai mult snack-uri si prostii laughing

| Ronnie35 a răspuns:

Buna!
Si eu ma confrunt cu aceasta problema. Am incercat un program de genuflexiuni(daca te intereseaza ti-l pot da prin mesaj), am pedalat cam 30-40 min pe bicicleta medicinala si am incercat sa nu mananc dulciuri, in special alimente nesanatoase.
De curand, mi-am luat si un aparat de masaj care are la capat un fel de ventuza, special pentru celulita.
Am observat ca mi s-a format putin musculatura, dar celulita tot mai exista.
Am auzit ca celulita se face si din cauza stresului...
Am mai citit ca zatul de cafea e bun(impachetari), la fel si ananasul si citricile pentru combaterea celulitei.
Sunt si saloane de masaj si o multime de creme, insa nu toate au efect.
Cred ca pentru a scapa de celulita e nevoie de multa ambitie. Ar trebui sa-ti faci un program zilnic de exercitii fizice combinat cu o alimentatie sanatoasa sau chiar si mai bine sa te bazezi de-acum inainte pe un stil de viata sanatos, de care sa nu te mai lasi, iar rezultatele se vor vedea garantat.

O zi buna!

| Ririru explică (pentru Ronnie35):

Ma intereseaza programul, daca ai putea sa mi`l trimiti prin PM big grin

| cappytempo a răspuns:

Cellusculpt.Cea mai buna.

| sheiku a răspuns:

Nu manca sare sau conservanti ca se agraveaza retentia de apa Si nu manca paste fainoase, dulciur ca se agraveaza inflamarea. Apoi recomand masajul cu o ventuza de masaj d e tipul celei de aici http://www.produsemasaj.ro/ventuze-pentru-masaj/
Iti faci un ritual in fiecare imineata si insisti. Pielea se netezeste si dispare aspectul de granulat. Insa regimul alimentar este de baza.