| ir3al a întrebat:

Buna fetelor, am o intrebare care pe cele mai multe dintre noi ne framanta :Oare, cum scapam de celulita? Intrebarea mea este pentru un specialist sau o femeie/fata care a scapat de celulita.Cu ambitie, exercitii fizice corespunzatoare si masaj anticelulitic, scapam de celulita in maxim 1 luna? Multumescc, sper sa ma lamuriti si pe mine :d.Aaa, as mai avea o rugaminte :fara copy-paste sau raspunsuri rautacioase :p

3 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Eu am reusit sa scap de celulita o lunga perioada de timp, dar nu te gandii ca aceasta a incetat sa reapara!

Saream coarda zilnic cca 30-40 minute. Beam apa cat puteam de multa, APA PLATA [ ma fortam sa beau 2 pahare/ora ] mancam salate si mancaruri fara grasimi, iaurturi, cereale fittness, dimineata alergam 20 minute in continuu, apoi pauza 5 minute si reluam, pana ajungeam sa alerg cca 1h, in functie de energia care o aveam! [ alergam pe burta goala, apoi dupa ce alergam ma duceam frumos acasa si mancam fructe sau iaurt ]
Dimineata de obicei mancam branza, paine prajita sau paine neagra, o cana de ceai sau un suc natural facut proaspat in casa!

Am facut impachetari cu argila si cu zat de cafea si ulei de masline, imi faceam masaj anticelulitic [ pur si simplu masam locurile cu probleme, foarte apasat cu buricele degetelor, apoi foloseam creme foarte hidratante, pentru a evita aparitia vergeturilor, deoarece la un asemenea "tratament" sau la aceasta "dieta" automat mai dai jos cateva kg 1-2 si pot aparea vergeturile si decat sa ai parte de alte neplaceri, alte eforturi, etc mai bine previi ]!

In rest nimic special. Miscarea e importanta, dar si alimentatia sanatoasa! Spor la treaba!

1) uite dupa ce m`am luat ca sa fac exercitii si masaje http://www.youtube.com/watch?v=yHNAeow4UV0

2) http://www.youtube.com/watch?v=55XMHUqEgzQ&feature=related

Bafta! :*

| Naturale_Terapii_1980 a răspuns:

Eliminarea celulitei este un proces de lunga durata (poale dura 3-6 luni); de aceea necesita hotarare si perseverenta.
Foloseste crema anticelulitica CRX de la Calivita, dimineata si seara, preferabil dupa baie. Pentru obtinerea unor rezultate optime, se maseaza pielea pana cand crema intra in piele.
Pe langa aceasta crema recomandam si consumul de multa apa plata, ceaiuri, 2 litri - 2 litri si jumatate pe zi.
- Contraindicate apele si sucurile carbogazoase.
- Este benefica asocierea tratamentului cu exercitii fizice, aproximativ 30 de minute pe zi, si eventual masaj anti-celulitic.
www.terapii-naturiste.com

| Naturale_Terapii_1980 a răspuns:

Eliminarea celulitei este un proces de lunga durata (poale dura 3-6 luni); de aceea necesita hotarare si perseverenta.
Utilizati crema anticelulitica CRX de la Calivita zilnic, dimineata si seara, preferabil dupa baie. Pentru obtinerea unor rezultate optime, se maseaza pielea pana cand crema intra in piele.
Pe langa aceasta crema consumti multa apa plata, ceaiuri, 2 litri - 2 litri si jumatate pe zi.
- Contraindicate apele si sucurile carbogazoase.
- Este benefica asocierea tratamentului cu exercitii fizice, aproximativ 30 de minute pe zi, si eventual masaj anti-celulitic.
www.terapii-naturiste.com