| nataliam a întrebat:

Fetelor, voi cum va machiati? Ca eu una m-am plictisit de acelasi machiaj in fiecare zi, vreau si o schimbare, dar mi`e cam frica sa experimentez pe chipul meu straight face Deci, voi ce produse folositi? Aaa, si ce fond de ten e mai bun si cam cat costa? Ca am folosit mii de fonduri de ten, dar parca niciunul nu imi acopera perfect imperfectiunile. deci?

Răspuns Câştigător
| Delisha a răspuns:

Eu deja nu mai consider machiaj ceea ce aplic eu, pentru ca deja mi-a intrat in reflex, e un fel de "must have" zilnic:fond de ten, perle stralucitoare(putin, sa nu par "sorcova"P), gloss, rimel si rar creion dermatograf.Pentru ocazii mai speciale mai aplic si putin fard de pleoape.
Eu am incercat multe fonduri de ten si toate mi s-au parut ok.Asta poate ca nu prea am ce acoperi, il foloses mai mult sa imi uniformizez culoarea tenului.
Incearca de la Maybelline-Affinitone... e bunicel
happy.bye:*

4 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la un saln.winkingAcolo o sa ai parte de un macheaj frumos si nici nu costa prea multhappy
Eu nu prea obistuiesc sa ma dau cu fond de ten pentru ca mai mult rau face big grin

| anaid a răspuns:

Si nici nu o sa ti le acopere vreunuwinkingEu zic ca esti mai frumoasa naturala decat cu tote porcariile alea pe fata...in fond cea mai mare parte din imperfectiuni sunt produse de elewinking

| rox a răspuns:

Eu cat mai natural. un rimel de la oriflame si un creion de ochi.de ajuns.Si asta cand am chef.cand nu, nu ma machiez deloc.mai ales pe caldura asta.
In schimb tu, daca vrei un alt machiaj, intr-o zi cand n-ai ce face, pune-te in fata oglinzii cu o trusa de machiaj si tot ce mai ai tu nevoie si vezi ce culori ti s-ar potrivi. A, sa nu uiti de demachiant sa-l ai la indemana.ca nu se stie de rezultat.Si in felul asta te mai si amuzilaughing
Cel mai bine ar fi sa renunti la fond de ten...pentru tine.

| pisicuta1 a răspuns:

Eu folosesc produse dm!