| fetelerebele a întrebat:

Fetele voi cu ce va machiati ce fel de machiaj purtati in fiecare zi si la fond de ten ce folositi de unde? de la cati ani ati inceput sa va machiati? multumesc!

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Machiajul e foarte daunator(mai ales fondul de ten) de la o varsta frageda...mai tarziu tenul tau va imbatrani.
Nu cred ca e necesar sa te machiezi zilnic, la scoala...Eu personal ma dau cu fond tde ten si rimel doar cand ies prin oras sau la petreceri.

| CannbalCorpse a răspuns:

Fond de ten, rimel, creion, luciu de buze...
Eu folosesc doar creion pentru lini la ochi si cateodata rimel, pentru. că nu am nevoie de fond de ten

Sper că te.am putut ajuta.

| Mangustă a răspuns:

Nu...folosesc. straight face (nu ar trebui sa ma simt "femeie")
Am vazut un raspuns in care zice ca a inceput de la 10 ani, vreau s-o vad pe respectiva la 30 de ani nemachiata.

| Hikarie a răspuns:

Pai eu folosesc urmatoarele produse:
Crema cu prodectie solara (Shiseido SPF50+),
Fond de ten: Afinitone (Maybelline) sau Photôgenic Lumessence (Lancome).
Mascara: Hypnose (Lancome) sau Volume Million Lashes (Loreal).
Blush: Camellia Compact (Shiseido).
Pudra: Translucent Loose Powder (Shiseido)
Iar ca farduri de pleoape in general cele din paleta Naked (Urban Decay) pentru ca acolo gasesc toate culorile de care am nevoie pentru orice fel de machiaj.
Un creion de ochi negru si putin luciu de buze. Acestea de obicei le schimb destul de des asa ca nu prea tin cont de firma de la care sunt.

Am inceput sa ma machiez de la 14 ani cu mascara si luciu de buze, mai apoi si cu altele.

Port un machiaj simplu, natural, in culori deschise (nude de cele mai multe ori), aproape invizibil.

| monochrome a răspuns:

1. Folosesc; fond de ten, rimel, tus, creion dermatograf, farduri de pleoape.
2. Nimic special, doar amestec fond de ten cu o crema hidratanta, pe urma fard, tus, rimel si daca vreau folosesc si creionul dermatograf.
3. Folosesc fond de ten; Giordani Gold Adaptive Foundation. Nuanta; Light ivory. happy

| Louuder98 a răspuns:

Eu prima data am "experimentat" machiajul la 13 ani.
Fond de ten Avon
Eu nu ma dau in fiecare zi cu fond de ten, can ma machiez : Pudra compacta+fard de obraz+rimel

| Alinaame a răspuns:

Nu am nevoie de fond de ten, din fericire am un ten frumos. nici macar la petreceri! in schimb, ma dau cu rimel si cateodata cu creion pe la ochi

| Mwrrinella a răspuns:

Cam de la 10 ani. thinking
fond de ten [avon., mascara, ruj, contur buze, fard obraji, dermatograf, fard pleoape, tus, gloss, balsam buze, anticearcan, crema etc.

| justhappy a răspuns:

Am inceput la 14 ani sa ma machiez, folosesc un fond de ten de la Guerlain Parure Gold, eu port machiaje cat mai lejere, nu foarte dramatice, doar seara port sclipici si sidef. Sper ca te-am ajutat!